بیماری که نیمی از مردم دنیا از آن رنج می برند

به گزارش وبلاگ بهابادی، آنالیز نو از شواهد پزشکی موجود حاکی از آن است که 52 درصد جمعیت دنیا هر ساله تحت تاثیر نوعی از سردرد قرار می گیرند و از این بین، 14 درصد از سردرد های میگرنی شکایت دارند.

بیماری که نیمی از مردم دنیا از آن رنج می برند

برآورد های دنیای از انواع سردرد نشان می دهد که این عارضه سالانه زندگی حدود نیمی از جمعیت دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

آنالیز تازه از شواهد پزشکی موجود حاکی از آن است که 52 درصد جمعیت دنیا هر ساله تحت تاثیر نوعی از سردرد قرار می گیرند و از این بین، 14 درصد از سردرد های میگرنی شکایت دارند.

سردرد یکی از شایع ترین و ناتوان کننده ترین بیماری ها در سراسر دنیا است. با این حال، آنالیز ها در خصوص شیوع این عارضه می تواند در متد ها و نمونه های انجام گرفته بسیار متفاوت باشد و همین امر ممکن است بر نحوه تخمین نرخ دنیای ابتلا به آن تاثیرگذار باشد.

گروهی از متخصصان نروژ 357 مقاله را که از سال 1961 تا خاتمه سال 2020 برای تخمین شیوع دنیای سردرد چاپ شده بود، بازبینی کردند. در بیشتر این مقالات، شرکت کنندگان، بزرگسالان بین 20 تا 65 سال بودند، اما بعضی از آن ها شامل نوجوانان و بچه ها زیر پنج سال و افراد مسن بالای 65 سال نیز بوده است.

بر اساس 357 مقاله آنالیز شده، متخصصان تخمین زدند که 52 درصد از جمعیت دنیا در یک سال دچار اختلال سردرد شده اند که 14 درصد آن ها میگرن، 26 درصد سردرد تنشی و 4.6 درصد سردرد را برای مدت 15 روز یا بیشتر در ماه گزارش نموده اند.

متخصصان اظهار داشتند: ما دریافتیم که شیوع اختلالات سردرد در سراسر دنیا همچنان بالاست و انواع مختلف آن ممکن است بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار دهد. باید کوشش کنیم تا بار این عارضه را (که می تواند ناشی از عوامل مختلف باشد) به وسیله پیشگیری و روش های درمانیِ بهتر کاهش دهیم.

برای سنجش تاثیر چنین کوشش هایی باید بتوانیم شیوع و بار بیماری را در جوامع رصد کنیم. این مطالعه به ما یاری می نماید تا متوجه شویم چگونه روش های درمانی و پیشگیری خود را بهبود بخشیم.

به گزارش مدیکال اکسپرس، در این آنالیز معین شد: هرچند انواع سردرد در زنان شایع تر از مردان است، اما میگرن در زنان با نرخ ابتلای 17 درصد و در مردان با 8.6 درصد، بیشتر قابل ملاحظه است.

جزئیات این مطالعات در مجله تخصصی سردرد و درد منتشر شده است.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید

به "بیماری که نیمی از مردم دنیا از آن رنج می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری که نیمی از مردم دنیا از آن رنج می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید