بهترین جاذبه های گردشگری سیشل ، بخش دوم

به گزارش وبلاگ بهابادی، جمهوری سیشل، یک جزیره دست نخورده و درخشان است. این کشور، یک جزیره گرمسیری بسیار عالی محسوب می شود. این جزیره دارای سواحلی زیبا، جنگل هایی بکر، صخره های مرجانی سرزنده و مکان های حفاظت شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری سیشل ، بخش دوم

کشور سیشل در شرق کشور کنیا و نزدیک به خط استوا است. تقریبا نیمی از سرزمین این کشور را منطقه ها محافظت شده در بر گرفته و جزایر پیرامون آن نیز منطقه ها محیط زیست دریایی هستند. در ادامه همراه با ما باشید تا به شما، بهترین جاذبه های گردشگری جمهوری سیشل را معرفی کنیم.

8- ساحل بائو والون

Beau Vallon Beach

ساحل بائو والون در بخش شمال غربی جزیره ماهه واقع شده است و دارای سواحل شنی درخشانی است. این ساحل، مکان بسیار خوبی در میان افراد محلی و همچین گردشگران است. وقتی از این ساحل به دریا نگاه کنید، جزیره کوهستانی سیلهوت را مشاهده خواهید کرد که در دوردست قرار گرفته است و یک منظره بسیار تماشایی را شکل داده است. اگر در پی یک تجربه ساحلی جالب توجه هستید، این ساحل، انتخاب بسیار خوبی است. رستوران ها و هتل های مختلفی در این ساحل وجود دارند. علاوه بر این، ورزش های آبی بسیار زیادی در این ساحل وجود دارند.

9- انسه ولبرت

Anse Volbert

در ساحل شمال شرقی جزیره پراسلین، ساحل انسه ولبرت قرار گرفته است که یکی از محبوب ترین سواحل این جزیره به شمار می رود. آب های این سواحل، گرم و کم عمق هستند و صخره های مرجانی خوبی در زیر آب های آن وجود دارند. آب های آرام این ساحل باعث شده تا این مکان، برای شنای ایمن بچه ها بسیار ایده آل باشد. این ساحل، از جمله مهم ترین استراحتگاه های این جزیره محسوب می شود.

10- پارک ملی والی دی مای، پراسلین

Vallée de Mai National Park, Praslin

پارک ملی والی دی مای، مکان بسیار خوبی به دور از خورشید، شن و دریا است. این مکان، از جمله بهترین مکان ها برای عاشقان طبیعتی است که به کشور سیشل سفر می کنند. این پارک ملی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این پارک ملی در درون خود، یک جنگل ماقبل تاریخی جای داده است که در آن، حداقل چهار هزار نمونه از درختان نخل کوکو د مر قرار دارند. درختان نخلی که برای کشور سیشل اهمیت بسیار زیادی دارند.

11- جزیره کازین

Cousin Island Day Trip

جزیره کازین، جزیره ای زیبا و حفاظت شده است و دلیل آن نیز، یک پرنده کوچک و نادر به نام چکاوک سیشلی است. حفاظتگاه ویژه جزیره کازین در سال 1968 میلادی تاسیس شده تا از این گونه نادر حفاظت نماید. علاوه بر این، گونه های دیگر پرندگان نیز تحت حفاظت قرار دارند. همچنین، این جزیره، مهم ترین مکان لانه سازی و تولید مثل در غرب اقیانوس هند به شمار می رود که از لاکپشت های منقاردار در خطر انقراض حفاظت می کند.

12- جزیره آرید

Aride Island Nature Reserve Day Trip

در شمالی ترین نقطه گرانیت سیشل، حفاظتگاه طبیعی جزیره آرید قرار گرفته است که محل تولید مثل بیش از هیجده گونه پرنده دریایی است. عاشقان طبیعت در این جزیره، شاهد بیشترین تراکم مارمولک ها خواهند بود که همانند آن در هیج جای جهان دیده نمی شود. علاوه بر این، چندین گونه گل و گیاه در خطر انقراض نیز در این جزیره وجود دارند. گیاه بویس سیترون، گونه گیاهی مختص این جزیره است.

13- جزیره سیلوئت

Silhouette Island

در یک پارک دریایی در سی کیلومتری ساحل غربی جزیره ماهه، جزیره کوهستانی سیلوئت قرار گرفته است که برای تنوع زیست محیطی غنی خود شناخته می شود. این جزیره، در کنار جزیره ماهه، تنها جزیره مه آلود در سیشل هستند. ارتفاع قله این جزیره کوهستانی به نام مونت دوبان به حدود 731 متر می رسد. جزیره سیلوئت، سومین جزیره گرانیتی بزرگ در این منطقه است و همین زمین ناهموار آن سبب شده تا طبیعت زیبای آن به خوبی حفظ شود. در درون این پارک، دو هزار گونه جانوری زندگی می کنند.

14- ویکتوریا، ماهه

Victoria, Mahé

بندر ویکتوریا، به افتخار ملکه بریتانیا، نام گذاری شده است. ویکتوریا، مرکز کوچک جمهوری سیشل به شمار می رود. این بندر در جزیره ماهه واقع شده است که تنها بندر دریایی در این کشور به شمار می رود. از جمله مکان های گردشگری اصلی این مکان می توان به باغ های گیاه شناسی ملی سیشل اشاره کرد. این باغ ها حدود یک قرن قبل تاسیس شدند و حدود پانزده هکتار گیاه بومی و خارجی را در درون خود جای داده است. احتمالا، تاریخی ترین سازه این بندر را می توان به برج ساعت آن اشاره کرد.

15- جزیره بیرد

Bird Island

جزیره بیرد یا پرندگان، محل زندگی جمعیتی بسیار زیادی از پرستوهای دریایی پشت سیاه است. در بین ماه های مه تا اکتبر که فصل تولید مثل است، بیش از یک میلیون و نیم پرنده در این جزیره ساکن می شوند. عاشقان پرندگان و عکاسان می توانند در درون محل های مشخص شده قرار بگیرند و نگاه دقیقی نسبت به این پرندگان داشته باشند.

16- آلدابرا اتول

Aldabra Atoll

آلدابرا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این مکان، بزرگترین جزیره مرجانی حلقه مانند است. تالاب مرکزی جزیره از طریق چهار کانال، روزی دو مرتبه پر و خالی می شود. در آب های این مکان، کوسه های ببری و سفره ماهی ها پرسه می زنند. علاوه بر این، این مکان محل زندگی هزاران پرنده است. آلدابرا، محل زندگی حدود دویست هزار لاکپشت غول پیکر است.

منبع: فوت و فن / planetware.com

به "بهترین جاذبه های گردشگری سیشل ، بخش دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین جاذبه های گردشگری سیشل ، بخش دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید