اولین واکنش پروفسور جنجالی پایتون: بیانیه می دهم، فعلا، بروید در چت جی پی تی جستجو کنید!

به گزارش وبلاگ بهابادی، داود دومیری گنجی که با صحبت هایش درباره شبکه جهانی پایتون در کانون توجه نهاده شد، از حرف هایش دفاع کرد و وعده انتشار بیانیه ای را داد که به این حواشی پاسخ می دهد.

اولین واکنش پروفسور جنجالی پایتون: بیانیه می دهم، فعلا، بروید در چت جی پی تی جستجو کنید!

به گزارش خبرآنلاین، داود دومیری گنجی، این نام پروفسوری از میان اساتید دانشگاه های ایران است که به عنوان یکی از دانشمندان یک درصد برتر در دنیا علم به ملاقات سید ابراهیم رییسی رفت و گفته هایش جنجال به پا کرد.

استاد تمام دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رشته مهندسی مکانیک که از یک شبکه دنیای به نام پایتون نام برده بود و ویدیوی این ملاقات و یادداشت برداشتن رئیس جمهور از گفته هایش در شبکه های اجتماعی جنجال ساز شده بود همچنان اعتقاد دارد آنچه در ملاقات با سید ابراهیم رییسی گفته مبتنی بر علم است و بر خلاف این جنجال های اتفاق افتاده، او بزودی در بیانیه ای به این ابهامات پاسخ خواهد داد.

حتما شما هم این ویدیوی جنجالی را دیده اید. فیلمی که در آن داوود دومیری گنجی استاد دانشگاه نوشیروانی بابل و یکی از دانشمندان یک درصد برتر دنیا می گوید: پیشنهاد من با یک نرم افزار دنیای است تحت عنوان پایتون. پایتون کار های مختلفی انجام می دهد، در حوزه پزشکی متحول می نماید، چهار سال آینده را پیش بینی می نماید که چه سرطانی در واقع طرف دارد. ما در حوزه سیاست چنین مسئله ای داریم آقای رییس جمهور، چرا؟ چون آینده ای که باید پیش بینی کنیم را نداریم. چه اتفاقی در کشور های آینده منطقه خواهد بود، نداریم. ولی با شبکه های دنیای پایتون می توانیم.

پایتون زبان برنامه نویسی محبوب

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا است و از محاسبات علمی تا هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نقش معین کننده ای در بسیاری رشته ها دارد. پس پایتون نرم افزاری نیست که چهار سال آینده را پیش بینی می نماید، زبان برنامه نویسی است که شاید بتوان آن را در راه خلق بسیاری ابزار ها به کار گرفت. شبکه دنیای پایتون هم ندارد.

دومیری گنجی: بروید در چت جی پی تی جستجو کنید!

داود دومیری گنجی، البته علاقه ای به مصاحبه ندارد. حتی وقتی با او تماس می گیریم سعی دارد بگوید اشتباه گرفته ایم. مدام تاکید می نماید در این باره میخواهد با جمع آوری داده ها بیانیه ای بدهد.

می خواهیم بدانیم آیا گفته هایش قبل و بعدی داشته و شاید تقطیع شده است، اما می گوید علاقه ای به ورود به این بحث ها ندارد.

او در یک هفته گذشته یکی از سوژه های خبرساز شبکه های اجتماعی بوده. گفته هایش بار ها به عنوان پایتونیسم مورد نکوهش قرار گرفته است. رسانه های معتبر تیتر های تندی علیه او زده اند و می گوید ترجیحش بر ارائه مستندات، در زمانی است که به زودی خواهد رسید است.

او در برابر اصرار ما می گوید: معلوم است آنچه گفتم این نرم افزار ساده ای که در دبیرستان ها آموزش می دهند نیست. یک ورژن حرفه ای از پایتون است. شما در هوش مصنوعی همین چت جی پی تی سرچ بدهید آی پایتون ببینید چه دیتا هایی درباره این شبکه دنیای بدست می آورید. ببینید در نیچر چه مقاله ای چاپ نموده است. ببینید این شبکه دنیای چه پیش بینی هایی داشته است.

او تمایل به انتشار بیانیه دارد و پس از این واکنش کوتاه که حاصل اصرار ما است، برای ارائه مستندات این استاد مکانیک البته باید منتظر بمانیم.

منبع: فرارو

به "اولین واکنش پروفسور جنجالی پایتون: بیانیه می دهم، فعلا، بروید در چت جی پی تی جستجو کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش پروفسور جنجالی پایتون: بیانیه می دهم، فعلا، بروید در چت جی پی تی جستجو کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید