افزایش 13 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

به گزارش وبلاگ بهابادی، استاندار آذربایجان غربی در خصوص اندازه حجم آب موجود در دریاچه ارومیه اظهار کرد: در حال حاضر این دریاچه بیش از یک میلیارد و 570 میلیون مترمکعب آب دارد.

افزایش 13 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

دبیرکارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با اشاره به بهره برداری از سامانه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه گفت: در حال حاضر آب با سرعت 65 مترمکعب بر ثانیه وارد پیکره دریاچه شده می شود که این امر موجب افزایش 13 سانتی متری تراز این پهنه آبی شده است.

محمدصادق معتمدیان 9 فروردین ماه در حاشیه بازدید از شرایط دریاچه ارومیه در گفت و گو با وبلاگ بهابادی بابیان اینکه شرایط دریاچه نسبت به مهرماه سال گذشته بهبود یافته و وسعت آن 310 کیلومتر مربع افزایش یافته است، ادامه داد: همچنین تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین برآورد اجرا شده به یک هزار و 270 متر و 26 سانتی متر رسیده است.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص اندازه حجم آب موجود در دریاچه ارومیه اظهار کرد: در حال حاضر این دریاچه بیش از یک میلیارد و 570 میلیون مترمکعب آب دارد.

معتمدیان با بیان اینکه طبق قولی که داده ایم در سال جاری هر سه ماه یک بار طرحی در رابطه با احیای دریاچه ارومیه افتتاح می کنیم، ادامه داد: احداث سد چپرآباد دوباره با پیمان سپاری از سر گرفته شده و عملیات اجرایی آن به سرعت آغاز شده است.

وی گفت: همچنین مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه که پساب بهداشتی آن به سمت دریاچه ارومیه سرازیر خواهد شد، در موعد مقرر به بهره برداری خواهد رسید.

دبیرکارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه تاکید کرد: اتمام این طرح ها در کنار اجرای طرح های نرم افزاری و کاهش مصرف، موجب می شود که احیای دریاچه ارومیه شتاب بیشتری به خود بگیرد.

منبع: عصر ایران

به "افزایش 13 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 13 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید