آمریکا سودان را از فهرست کشور های نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، وزارت خارجه آمریکا نام سودان را از فهرست سیاه کشور های نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد.

آمریکا سودان را از فهرست کشور های نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهابادی، آمریکا روز آدینه نام سودان را از فهرست سیاه کشورهای نقض کننده آزادی عقیده حذف و هشدارهایی را برای نیجریه، کوبا و نیکاراگوئه صادر کرد.

سودان تنها کشوری بود که از لیست سالیانه وزارت خارجه آمریکا درباره کشورهایی که نگرانی ویژه ای درباره آزادی عقیده در آنها وجود دارد، حذف شده است.

عبدالله حمدوک نخست وزیر دولت انتقالی سودان در سفر اخیر به آمریکا، از این کشور درخواست نموده بود که این کشور را از لیست کشورهای حامی تروریسم حذف کند.

در حال حاضر کشورهای چین، پاکستان، میانمار، کره شمالی، تاجیکستان، ترکمنستان، اریتره، عربستان سعودی و ایران در لیست سیاه ادعایی آمریکا درباره نقض آزادی عقیده قرار دارند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای مدعی شد که آزادی عقیده یک اولویت در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است.

وی در این بیانیه مدعی شد: هیچ کشور، نهاد یا شخصی نباید قادر باشد بدون آنکه مورد بازخواست قرار بگیرد به آزار عقاید مردم بپردازد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین نام کشورهای نیجریه، کوبا و نیکاراگوئه را به لیست کشورهای تحت نظر افزود و مدعی شد در صورتی که شرایط در این کشورها بهبود نیابد به لیست سیاه اضافه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا سودان را از فهرست کشور های نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سودان را از فهرست کشور های نقض کننده آزادی عقیده حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید