آشنایی با هلی کوپترهای ترسناک روسیه که شاید به ایران بیایند ، عکس

به گزارش وبلاگ بهابادی، پس از نهایی شدن ورود جنگنده های سوخو 35 به ایران حالا صحبت از پیشرفته ترین هلی کوپترهای نظامی چون میل 28 و کاموف 52 به میان آمده است.

آشنایی با هلی کوپترهای ترسناک روسیه که شاید به ایران بیایند ، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بهابادی، هنوز زمان زیادی از اعلام خبر نهایی شدن ورود جنگنده های سوخو 35 به ایران نگذشته است که بعضی رسانه ها از آمدن احتمالی بعضی هلی کوپترهای مدرن نظامی روسیه چون میل 28 و کاموف 52 به ایران خبر می دهند.

میل 28 و کاموف 52 که از پیشرفته ترین هلی کوپترهای تهاجمی روسیه هستند، شاید به زودی در یک برنامه فراوری مشترک به نیروهای نظامی ایران بپیوندند.

این هواگردهای نظامی پیشرفته چه معیناتی دارند؟

اتحاد جماهیر شوروی در اواسط دهه 1970 میلادی دنبال ساخت هلی کوپتری بود که نقاط ضعف میل 24 هایند را نداشته باشد. در آن دوران دو کمپانی کاموف و میل به صورت همزمان وارد عمل شدند که نتیجه آن در دراز مدت به ساخت هلی کوپترهای میل 28 و کاموف 52 رسید.

نسخه های اولیه ای که کاموف ساخت هلی کوپتری تک سرنشینه بود که به ظاهر فزونی قابل توجهی نسبت به میل 28 دو سرنشینه داشت اما تجربه حضور در میدان نبرد معین کرد که در نهایت هلی کوپتر دو سرنشینه کارایی بهتری دارد و همین موضوع به ساخت ساخت کاموف 52 انجامید.

کاموف 52 با پروانه های اصلی خاصش و بیشینه وزن برخاست 12 تن می تواند به حداکثر سرعت 350 کیلومتر در ساعت برسد و 460 کیلومتر برد عملیاتی دارد. این پرنده تهاجمی یک توپ 30 میلی متری مجهز است و مقدار قابل توجهی سلاح در زیر چهار جایگاه نصب شده زیر بالچه هایش حمل می نماید.

میل 28 مجهز به یک پروانه اصلی 5 پره و ملخ دُمی است. جنس پره های اصلی از مواد کامپوزیت با سر تیتانیومی است گفته شده که می تواند برخورد گلوله های 30 میلی متری را تحمل کند. این هلی کوپتر هم یک توپ تهاجمی 30 میلی متری به عنوان سلاح اصلی و دو بالچه کوتاه هر یک با 2 آویزگاه حمل سلاح در دو سوی بدنه در زیر محفظه موتورها دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "آشنایی با هلی کوپترهای ترسناک روسیه که شاید به ایران بیایند ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با هلی کوپترهای ترسناک روسیه که شاید به ایران بیایند ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید