6 شش نمونه مثبت دوپینگ در ورزش ایران

به گزارش وبلاگ بهابادی، بعلاوه چهار نمونه تازه دوپینگ در سال 2023 از سوی ورزشکاران ایرانی که به وسیله ایران نادو اخذ شده، مثبت بوده که یک مورد در رشته کشتی پهلوانی، یک مورد در رشته شنا، یک مورد فوتبال و مورد آخر در رشته بسکتبال است.

6 شش نمونه مثبت دوپینگ در ورزش ایران

شش نمونه مثبت دوپینگ در ورزش ایران که هنوز به مرحله صدور نهایی رای نرسیده از رشته های کشتی پهلوانی، شنا، فوتبال (دو مورد)، بسکتبال (دو مورد) است.

به گزارش ایسنا، سال 2022 مجموعا 34 نمونه دوپینگ از ورزشکاران ایرانی که به وسیله ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) اخذ شد، مثبت بود که تا به امروز 32 مورد آن به صورت رسمی اعلام شده و دو نمونه که از رشته های بسکتبال و فوتبال است، یکی در مرحله استیناف خواهی و دیگری با توجه به اینکه ماده مصرفی خاص بوده و معافیت درمانی ارائه شده در صورتی که به نتیجه برسد ورزشکار تبرئه خواهد شد در غیر این صورت پرونده به شورای صدور رای خواهد رفت.

این دو نمونه مثبت از ورزشکاران مرد اخذ شده و نمونه ادرار بوده است.

بعلاوه چهار نمونه تازه دوپینگ در سال 2023 از سوی ورزشکاران ایرانی که به وسیله ایران نادو اخذ شده، مثبت بوده که یک مورد در رشته کشتی پهلوانی، یک مورد در رشته شنا، یک مورد فوتبال و مورد آخر در رشته بسکتبال است.

تمامی چهار نمونه مثبت دوپینگ در سال 2023 از بین ورزشکاران مرد و بر اساس نمونه گیری ادرار بوده است؛ این نمونه ها پس از مثبت اعلام شدن اولیه در دست آنالیز قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "6 شش نمونه مثبت دوپینگ در ورزش ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 شش نمونه مثبت دوپینگ در ورزش ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید