3 شرط مهم برای ماندن یحیی در پرسپولیس!

به گزارش وبلاگ بهابادی، بخش پایانی فصل پرفراز و نشیب پرسپولیس، امشب با دیداری سخت در رفسنجان مقابل مس آغاز خواهد شد. بعد از دو تساوی بدون گل در ابتدای فصل، روز های درخشان پرسپولیس با تیم متفاوت و متحول شده یحیی گل محمدی نسبت به فصل قبل آغاز شد و به نظر می رسید تمام ایراد های مشهود سال گذشته با خرید های نو این سرمربی رفع شده است. فزونی متوالی و البته مالی با درخشش یورگن لوکادیا، قرمزپوشان را در برترین موقعیت ممکن قرار داده بود و این تیم پیش از آغاز جام جهانی و علی رغم اتفاقات عجیب بازی با تراکتور، بخت اول کسب عنوان قهرمانی در این فصل لیگ برتر تلقی می شد.

3 شرط مهم برای ماندن یحیی در پرسپولیس!

این روند حتی بعد از جدایی غیرمنتظره لوکادیا نیز ادامه پیدا کرد و پرسپولیس بعد از فرار از شکست در دربی، در ادامه این قدر خوب نتیجه گرفت که اختلاف خود با استقلال را به هشت و با سپاهان به پنج رساند و بسیاری از طرفداران این تیم تقریبا تردیدی در خصوص فتح عنوان قهرمانی لیگ برتر نداشتند.

اما نقص بزرگ تیم یحیی و نبود یک مهاجم گلزن، در نیمه دوم دی ماه و در ادامه در بهمن به وضوح خودش را نشان داد و نتایج عجیب و غیرمنتظره این تیم از راه رسید. علی رغم فزونی بزرگ در اصفهان مقابل سپاهان در جام حذفی، گل محمدی با بدشانسی و در روز غیبت دو مدافع میانی اصلی تیمش و اخراج توام با بی مسئولیتی پریرا، فینال فصل را در واپسین روز های سال گذشته به سپاهان واگذار کرد.

حالا اختلاف پرسپولیس با صدر جدول به چهار امتیاز رسیده و حتی آن ها به شکل عجیبی پایین تر از رقیب دیرینه نیز قرار دارند. پس سال نو برای این تیم در شرایطی شروع می گردد که تیم یحیی گل محمدی نه تنها فرصت هیچ اشتباهی ندارد، بلکه باید منتظر غفلت رقبای آماده خود باشد و حداقل آن ها در کورس قهرمانی در لیگ برتر دست بالا را ندارند.

یحیی گل محمدی در بین اغلب طرفداران فوتبال در ایران از وجهه خوبی برخوردار است و بسیاری به غیبت او در فهرست عجیب نامزد های راهنمایی تیم ملی معترض بودند. اما این سرمربی باتجربه به خوبی می داند که در نهایت نتایج است که سرنوشت نیمکت یک تیم را رقم می زند و او تا 28 اردیبهشت و هفته خاتمهی لیگ، فرصت دارد افکار عمومی و طرفداران پرسپولیس را راضی به اعطای شانس دیگری برای فصل بعد کند.

در لیگ برتر شانس پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی چندان بالا نیست، اما فزونی در هفته های به جای مانده و بالاتر از رقیب دیرینه قرار گرفتن، می تواند نتیجه قابل قبولی برای یک سرمربی تلقی گردد. همین قرار داشتن در کورس قهرمانی در فصول متوالی تا هفته خاتمهی نیز یک دستاورد است و به عنوان مثال یورگن کلوپ که تیمش را فصل قبل نایب قهرمانی لیگ برتر و لیگ قهرمانان کرد، یک سرمربی ناکام محسوب نمی گردد. فراموش نکنیم در نهایت فقط یک تیم در هر فصل می تواند قهرمان گردد و این لزوما به معنای ناکامی تیم های دیگر نیست.

فزونی در دربی مقابل استقلال در ابتدای اردیبهشت می تواند برگ برنده یحیی گل محمدی در ادامه فصل باشد. پرسپولیس در دور رفت در دقایق خاتمهی از شکست مقابل استقلال گریخت و طرفداران این تیم اصلا باخت در بازی برگشت را نمی پذیرند.

اما خبر خوش برای یحیی این است که آن ها جام حذفی را در پیش دارند و قهرمانی در این تورنمنت، فصل را برای او حتی موفقیت آمیز رقم خواهد زد. پرسپولیس بعد از کنار زدن سپاهان، حالا گل گهر البته بدون قلعه نویی را در پیش رو دارد و فراموش نکنیم هنوز استقلال نیز از جام حذفی کنار نرفته.

این حدود دو ماه برای مشخص سرنوشت یحیی گل محمدی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نمایش خوب و پیروزی های متوالی در هفت هفته به جای مانده فصل در لیگ برتر، غلبه بر استقلال در بازی برگشت در لیگ و البته کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی، احتمالا ضامن ادامه دوران حضور یحیی گل محمدی روی نیمکت پرسپولیس خواهد بود. این خاصیت راهنمایی تیم های بزرگ است و طرفداران کم طاقت و عادت نموده به موفقیت معمولا به ندرت دو فصل ناکامی در کسب عنوان قهرمانی را می پذیرند، مگر در شرایطی خاص.

پس بازی مرگ و زندگی برای سرمربی باتجربه پرسپولیس از امشب شروع شده و تا خاتمه اردیبهشت ادامه خواهد داشت. متاسفانه یا خوشبختانه، شیشه عمر یک سرمربی در دست نتایج است و یحیی گل محمدی نیز به خوبی می داند که دیگر در ادامه فصل چندان فرصت اشتباه نخواهد داشت.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "3 شرط مهم برای ماندن یحیی در پرسپولیس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 شرط مهم برای ماندن یحیی در پرسپولیس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید