کشف پرونده پولشویی 940 میلیارد ریالی در خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ بهابادی، فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف یک مورد پرونده پولشویی به ارزش 940 میلیارد و 330 میلیون ریال و دستگیری یک متهم در این رابطه خبر داد.

کشف پرونده پولشویی 940 میلیارد ریالی در خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ بهابادی از پایگاه خبری سردار پلیس علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی و اعلام شکایت مبنی بر اینکه فردی بدون اطلاع وی اقدام به افتتاح حساب به نام او و اعضای خانواده اش کرده، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان شاقتصادی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان اقدامات اطلاعاتی و پلیسی خود را در این رابطه بدون فوت وقت آغاز کردند، گفت: با بررسی های انجام شده معین شد، فردی که اقدام به افتتاح حساب در یکی از بانک های شهر بجنورد به نام اعضای خانواده شاکی کرده، به مدارک هویتی آنان دسترسی داشته است.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان با تلاش مستمر در این رابطه پیروز شدند فرد موردنظر را شناسایی کنند، ادامه داد: با بررسی های انجام شده معین شد، متهم باهدف سودجویی و خریدوفروش سهام بیشتر از کارگزاری های بورسی اقدام به این کارکرده است.

مظاهری بابیان اینکه متهم بلافاصله در حین انجام فعالیت مجرمانه خود با رصد اطلاعاتی دقیقی که توسط کارآگاهان شکل گرفته بود، در منزلش دستگیر شد، شرح داد: این فرد تا به امروز 940 میلیارد و 330 میلیون ریال با سوءاستفاده از حساب بانکی شاکی و اعضای خانواده اش اقدام به پولشویی کرده بود.

فرمانده انتظامی خراسان شاقتصادی با اشاره به اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، بیان کرد: شهروندان باید مراقب باشند تا مدارک هویتی خود را در اختیار افرادی که نمی شناسند قرار نداده و ضمن توجه به هشدارها و توصیه های پلیس، در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف پرونده پولشویی 940 میلیارد ریالی در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف پرونده پولشویی 940 میلیارد ریالی در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید