کدام درخت با آلودگی هوا مقابله می نماید؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، درختان بزرگ تر یا درختان با برگ های بیشتر مانند گیاهان همواره سبز، اکسیژن بیشتری فراوری می نمایند. درختان صنوبر داگلاس، افرا، راش و کاج نوئل تنها چند نمونه از این درختان هستند. درختان کاج کمترین مقدار فراوری را دارند در حالی که درختان بلوط و آسپن در میانه این طیف قرار دارند.

کدام درخت با آلودگی هوا مقابله می نماید؟

در حالی که می دانیم درختان اکسیژن فراوری می نمایند، اما عوامل متعددی وجود دارد که معین می نماید هر نوع درخت چقدر اکسیژن فراوری می نماید.

به نقل از ویفروم، کارشناسان اظهار کردند: شاخص سطح برگ یکی از راه های قضاوت در خصوص میزان اکسیژن است. درختان بزرگ تر یا درختان با برگ های بیشتر مانند گیاهان همواره سبز، اکسیژن بیشتری فراوری می نمایند.

درختان صنوبر داگلاس، افرا، راش و کاج نوئل تنها چند نمونه از این درختان هستند. درختان کاج کمترین میزان فراوری را دارند در حالی که درختان بلوط و آسپن در میانه این طیف قرار دارند.

رابطه بین افراد و درختان واقعا زیباست. با هر نفسی که می کشیم، دی اکسیدکربن را خارج می کنیم. درختان آن را جذب و در طول فتوسنتز از آن برای رشد برگ ها، شاخه ها و موارد دیگر استفاده می نمایند.

درختان و گیاهان اکسیژن فراوری می نمایند که انسان و سایر حیات روی زمین برای بقاء به آن احتیاج دارند.

علاوه بر این، زمان سال نیز معین می نماید که یک درخت چقدر اکسیژن فراوری می نماید. بیشتر درختان فقط در ماه های تابستان و بهار گاز فراوری می نمایند، زیرا در آن موقع است که برگ دارند، اما گیاهان همواره سبز و گیاهانی با ساقه سبز وجود دارند که می توانند در ماه های سردتر نیز اکسیژن فراوری نمایند.

درختان بالغ نسبت به درختان کوچک تر، اکسیژن بیشتری فراوری می نمایند.

در پاسخ به این سوال که یک درخت چقدر اکسیژن فراوری می نماید، طبق گزارش ایندیپندنت، یک درخت راش بالغ می تواند در یک سال اکسیژن کافی برای حمایت از 10 نفر فراوری کند.

نتایج آنالیز نشان داد که یک درخت بزرگ می تواند اکسیژن کافی برای یک روز و برای چهار نفر فراوری کند، اما معین نمی نماید که چقدر طول می کشد تا درخت این میزان را بسازد.

منبع: فرادید

به "کدام درخت با آلودگی هوا مقابله می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام درخت با آلودگی هوا مقابله می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید