چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، اگر گوشی سامسونگ شما با مسائل ریز و درشتی روبرو شده یا مثلا می خواهید آن را بفروشید، باید به فکر ریست فکتوری گوشی موردنظر باشید. با این کار تمام اطلاعات و داده های موجود در گوشی پاک می شود و به شرایط روز اول برمی شود. در ادامه به چگونگی انجام این کار می پردازیم.

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

چگونگی انجام ریست فکتوری

اگر گوشی شما با مشکل نرم افزاری جدی روبرو نشده، به راحتی و با مراجعه به به بخش تنظیمات قادر به بهره گیری از گزینه ریست فکتوری هستید. اما اگر به هر دلیلی نمی توانید چنین کاری را انجام دهید، باید به وسیله حالت ریکاوری (recovery mode) چنین کاری را انجام دهید. حتی اگر گوشی شما روشن نگردد هم امکان بهره گیری از این حالت وجود دارد. با توجه به اینکه این یک حالت پیشرفته محسوب می گردد، فقط در صورتی که به بخش تنظیمات دسترسی ندارید از آن استفاده کنید.

به طور کلی هم توصیه می کنیم قبل از ریست فکتوری گوشی سامسونگ، از تمام اطلاعات مهم بک آپ تهیه کنید تا بعدا برای دسترسی به آن ها به مشکل برنخورید.

ریست فکتوری به وسیله بخش تنظیمات

اول از همه راهی بخش تنظیمات گوشی سامسونگ خود شوید.

در بخش تنظیمات اسکرول کنید و سپس روی General Management ضربه بزنید.

در همین منو گزینه Reset را انتخاب کنید.

در صفحه Reset روی Factory Data Reset ضربه بزنید.

در انتهای این صفحه گزینه Reset را می توانید ببینید که باید روی آن ضربه بزنید.

در این بخش گوشی از شما می خواهد پین یا الگوی مشخص شده برای لاک اسکرین را وارد کنید و سپس فرایند حذف تمام اطلاعات شروع می گردد. اگر قبلا اکانت سامسونگ را به گوشی خود وصل نموده اید، از شما خواسته می گردد پسورد اکانت موردنظر را وارد کنید.

بعد از تمام شدن این فرایند، مانند روز اول بعد از خرید، با پیغام خوش آمدگویی روبرو می شوید و می توانید استفاده از گوشی را شروع کنید.

ریست فکتوری با حالت ریکاوری

اما اگر گوشی سامسونگ شما روشن نمی گردد و یا در کل در زمینه نرم افزاری با مسائل تازه روبرو شده، برای ریست فکتوری باید از حالت ریکاوری استفاده کنید.

برای بهره گیری از این روش، ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید. در زمانی که گوشی شما خاموش است، دکمه های افزایش صدا و پاور را به طور همزمان بگیرید. با این کار گوشی وارد حالت ریکاوری می گردد.

اگر با انجام این کار گوشی وارد حالت ریکاوری نشد، ابتدا آن را به شارژر وصل کنید و سپس بعد از گذشت چند دقیقه، همین نگه داشتن دکمه های پاور و افزایش صدا را تکرار کنید.

بعد از ورود به این حالت، با استفاده از دکمه های تنظیم صدا می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب کنید. در این منو باید در پی گزینه Wipe Data/Factory Reset بگردید. سپس با استفاده از دکمه پاور، گزینه موردنظر انتخاب می گردد.

در صفحه بعدی باید گزینه Factory Data Reset انتخاب گردد.

بعد از تمام شدن فرایند حذف اطلاعات، در همین منو گزینه Reboot System Now را انتخاب کنید تا گوشی بعد از ریستارت، به شرایط عادی برگردد.

به همین سادگی و با بهره گیری از یکی از این دو روش، می توانید گوشی سامسونگ خود را ریست فکتوری کنید.

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید