چگونه تمام ایمیل های خود را در یک مکان دریافت کنیم؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، در این مطلب چند راه چاره ساده ارائه شده که می توانید از آن برای دریافت همه ایمیل های خود در یک مکان بهره ببرید.

چگونه تمام ایمیل های خود را در یک مکان دریافت کنیم؟

اگر می خواهید کمترین زمان ممکن را صرف آنالیز ایمیل کنید، یک سایفون مجازی راه اندازی کنید که پیغام ها را از تمام حساب های شما در یک مکان جمع آوری می نماید. به جای پرسه زدن بین برنامه ها و دستگاه های مختلف، حساب هایتان را وادار کنید تا ایمیل ها را مستقیما به یک داشبورد واحد برای خواندن و مرتب سازی منتقل نمایند. در اینجا نحوه انجام این کار در تلفن هوشمند و رایانه آمده است؛

همگام سازی ایمیل ها در اندروید

جی میل برنامه ایمیل پیش فرض برای اندروید است که راحت است، زیرا با جمع آوری ایمیل ها از حساب های مختلف کار فوق العاده ای را انجام می دهد. پیغام هایی از حساب گوگل که برای راه اندازی تلفن استفاده نموده اید به طور پیش فرض ظاهر می شوند، اما می توانید حساب های ایمیل دیگری را نیز اضافه کنید، خواه با Gmail باشند یا نباشند.

برنامه را باز کنید، سپس روی دکمه منو (سه خط افقی، بالا سمت چپ) ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. روی افزودن حساب ضربه زده و سپس مراحل راه اندازی را روی صفحه انجام دهید: از شما خواسته می گردد یک ارائه دهنده ایمیل، مانند Outlook یا Yahoo را انتخاب کنید (اگر برای شما نشان داده نشد، روی Other ضربه بزنید)، سپس باید اعتبار ورود خود را وارد کنید.

در صفحه نهایی تنظیمات حساب، می توانید انتخاب کنید که هر چند وقت یک بار حساب با برنامه Gmail همگام سازی گردد و آیا ایمیل های نو اعلان ها را درخواست می نمایند یا خیر. وقتی کارتان تمام شد، می توانید آغاز به ارسال و دریافت ایمیل از برنامه Gmail کنید.

روی دکمه منوی برنامه ضربه بزنید و همه صندوق های ورودی را انتخاب کنید تا پیغام های همه حساب هایتان را با حساب پیش فرض جیمیل تان ترکیب کنید، کادر جستجو در بالا همه حساب های شما را جستجو نموده و پوشه ارسال شده ایمیل های خروجی همه حساب های شما را نشان می دهد. اگر احتیاج دارید یک حساب شخصی را ببینید یا به وسیله آن جستجو کنید، روی آواتار حساب Google خود (بالا سمت راست) ضربه بزنید، سپس حساب را از فهرست انتخاب کنید.

همگام سازی ایمیل ها در iOS

همچون Gmail در اندروید، برنامه از پیش نصب شده Mail در iOS به طور اتوماتیک ایمیل های ارسال شده به آدرس مرتبط با Apple ID شما را ارسال می نماید، بعلاوه می توانید به راحتی ایمیل های ارسال شده به حساب های دیگر را آنالیز کنید.

برنامه اصلی تنظیمات را برای iOS باز کنید، سپس Mail را انتخاب کنید. روی Accounts و سپس Add Account ضربه بزنید تا فهرستی از گزینه ها از جمله Microsoft Outlook و Google را مشاهده کنید. اگر موردی را که می خواهید نمی بینید، روی دکمه Other ضربه بزنید.

مراحل نشان داده شده روی صفحه را دنبال کنید تا یک حساب ایمیل دیگر در iOS راه اندازی کنید. باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید، سپس از شما پرسیده می گردد که آیا می خواهید مخاطبان، تقویم ها و سایر داده های حساب را همگام سازی کنید یا خیر.

هنگامی که حساب نو را اضافه کردید، در صفحه حساب ها می توانید آن را مشاهده کنید، جایی که می توانید از منوی Fetch New Data برای انتخاب زمان همگام سازی ایمیل های نو بهره ببرید. از صفحه صندوق های پستی در خود برنامه ایمیل، می توانید روی همه صندوق های ورودی ضربه بزنید تا همه پیغام هایتان را به ترتیب زمانی ببینید، یا روی نام حساب خاصی ضربه بزنید تا پیغام ها را از آن حساب به تنهایی مدیریت کنید.

همگام سازی ایمیل ها در ویندوز

اگر از حساب مایکروسافت برای ورود به ویندوز استفاده می کنید، متوجه می شوید که برنامه Mail همراه از قبل با ایمیل های Microsoft (Outlook) شما پر شده است. اگر این کار را نمی کنید، اضافه کردن یک حساب ایمیل مایکروسافت بسیار ساده است، همانطور که یک حساب از هر سرویس ایمیل محبوب دیگری مرتبط است.

برنامه Mail را از منوی Start باز کنید (اگر نمی توانید بلافاصله آن را پیدا نموده از کادر جستجو بهره ببرید)، روی نماد cog (پایین سمت چپ نوار کناری) کلیک نموده و گزینه Manage accounts در سمت راست را جستجو کنید. روی آن کلیک کنید و سپس گزینه Manage accounts و سپس Add account را انتخاب کنید. می توانید نوع حساب خود را در صورت مشاهده آن انتخاب کنید، یا اگر نمی بینید حساب دیگر را بزنید.

به وسیله کادر های محاوره ای بعدی کار کنید تا جزئیات ورود خود را برای حساب نو وارد کنید. در بیشتر موارد فقط چند دقیقه طول می کشد، سپس می توانید آن را از صفحه مدیریت حساب ها انتخاب کنید تا نام آن را تغییر دهید یا تنظیمات همگام سازی ایمیل را تغییر دهید.

در حالی که از Mail با چندین حساب ایمیل استفاده می کنید، همه نام های حساب در سمت چپ برنامه فهرست می شوند، بنابراین برای مشاهده ایمیل از آن حساب، روی هر نامی کلیک کنید. نمی توانید همه ایمیل های خود را از چندین حساب با هم در یک جریان مداوم مشاهده کنید، شما برای این کار به یک کلاینت متفاوت احتیاج دارید.

همگام سازی ایمیل ها در macOS

مانند ویندوز، macOS یک حساب ایمیل پیش فرض به نام Mail دارد. پس از اینکه Mac خود را از ابتدا با استفاده از Apple ID تنظیم کردید، پیغام های مربوط به حساب ایمیل مرتبط با آن Apple ID وارد برنامه Mail می شوند. این کاملا قادر است پیغام های سایر حساب های شما را نیز مدیریت کند.

Mail را باز نموده و سپس روی منوی Mail و Add Account کلیک کنید. این ها حساب هایی هستند (مانند گوگل و یاهو) که برای کار با جنبه های مختلف macOS، از جمله برنامه ایمیل، راه اندازی شده اند. اگر می خواهید آدرس ایمیل نوی را مرتبط کنید، روی ورودی مربوطه در فهرست کلیک کنید.

راه اندازی ساده است: نام کاربری و رمز عبوری را که معمولا برای ورود به حساب ایمیل استفاده می کنید، وارد نموده و نوع داده ها را برای همگام سازی انتخاب کنید. برای مثال، با حساب های گوگل و مایکروسافت، می توانید مخاطبان و اطلاعات تقویم و بعلاوه پیغام ها را همگام سازی کنید.

پس از تکمیل فرآیند، ایمیل هایی از حساب دیگر ظاهر می شوند. برای مشاهده همه پیغام های ایمیل خود با هم، روی صندوق ورودی در قسمت صندوق های پستی سمت چپ کلیک کنید، یا اگر می خواهید روی ایمیل های یک حساب خاص تمرکز نموده و نام حساب را از منوی فرعی صندوق ورودی انتخاب کنید.

همگام سازی ایمیل ها در سایر مشتریان

بسیاری از سرویس گیرندگان ایمیل دیگر وجود دارند که به شما امکان می دهند همه پیغام های خود را در یک مکان مطالعه کنید. برای مثال، Gmail در وب می تواند پیغام ها را از چندین حساب وارد کند. سپس این پیغام ها با سرویس گیرندگان Gmail برای Android و iOS همگام سازی می شوند.

وقتی Gmail در وب باز است، روی نماد چرخ دنده (بالا سمت راست) کلیک نموده و همه تنظیمات را مشاهده کنید. پس از انتخاب حساب ها، یک حساب ایمیل برای وارد کردن پیغام ها از جای دیگری اضافه کنید. باید جزئیات ورود خود را برای حساب ارائه دهید، و حتی می توانید برای مرتب سازی آسان تر، برچسب خاصی برای این پیغام ها در Gmail اختصاص دهید. ایمیل های همه حساب های ثبت شده شما در یک صندوق ورودی با هم ترکیب می شوند.

Outlook برای Windows و macOS کار خوبی در مدیریت چندین حساب ایمیل در یک مکان انجام می دهد، اگرچه مانند برنامه Mail اصلی ویندوز، همه پیغام های شما را در یک صندوق ورودی نشان نمی دهد. با کلیک بر روی File، سپس Info و Add account یک حساب نو اضافه کنید، دوباره فقط باید جزئیات ورود خود را وارد کنید. حساب نو به عنوان یک ورودی نو در صفحه ناوبری سمت چپ ظاهر می گردد.

با این حال، Outlook در وب، ایمیل های چند حساب را با هم در یک مکان نشان می دهد: روی نماد cog (بالا سمت راست) کلیک کنید، در این مرحله همه تنظیمات Outlook و ایمیل را مشاهده خواهید کرد. همگام سازی ایمیل را انتخاب کنید، در اینجا می توانید حساب های نوی اضافه کنید، اما قبل از اینکه نام کاربری و رمز عبور مربوطه را وارد کنید، می توانید انتخاب کنید که آیا حساب نو مجموعه ای از پوشه های خاص خود را دارد یا از پوشه هایی که از قبل تنظیم شده اند (صندوق ورودی، ارسال شده و غیره) استفاده می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع: popsci

وبلاگ بهابادی فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چگونه تمام ایمیل های خود را در یک مکان دریافت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تمام ایمیل های خود را در یک مکان دریافت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید