چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول شونده نشان نمی دهد؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، سامسونگ اگرچه در ساخت گوشی های تاشو فعالیت زیادی دارد اما هنوز به فراوری گوشی های رول شونده هیچ تمایل خاصی نشان نداده است.

چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول شونده نشان نمی دهد؟

در بازار گوشی های هوشمند، سامسونگ بدون شک در حال حاضر برترین شرکت فعال در این زمینه است. هیچ شرکتی حتی نزدیک به سامسونگ هم نیست اما در بازار گوشی های رول شونده اوضاع فرق دارد. هیچ شرکتی در این بخش فعالیت ندارد ولی با توجه به اینکه گفته می گردد سال آینده قرار است دوران شکوفایی گوشی هایی با نمایشگر منعطف باشد، انتظار داشتیم یک سری از شرکت ها حداقل کوششی در این زمینه انجام دهند که در کمال تعجب سامسونگ اصلا حرکت خاصی انجام نداده است.

از آن جایی که سامسونگ طی یکی دو سال اخیر از نمایشگرهای منعطف زیادی رونمایی نموده، انتظار می رفت استراتژی بعدی شرکت فراوری گوشی های رول شونده باشد. اما یکی از تحلیلگران مؤسسه تحقیقاتی UBI Research معتقد است از آن جایی که گوشی های رول شونده (اسلایدی) در صورتی هم که راهی بازار شوند با گوشی های تاشو در یک دسته قرار می گیرند و نه در دسته ای جدا، بعید است سامسونگ تمرکز خود را روی آن ها منعطف کند. به جای این کار، این شرکت کره ای به احتمال زیاد به ساخت همان گوشی های تاشو ادامه خواهد داد.

اما این کار احتمالا باعث می گردد شرکت های دیگر از خلا به وجود آمده استفاده نموده و گوشی های رول شونده خود را راهی بازار نمایند. از جمله این شرکت ها می توان به اوپو، ویوو، شیائومی و لنوو اشاره نمود. تحلیلگر یادشده می گوید چون این شرکت ها نمی توانند در بازار گوشی های تاشو با گلکسی زد فولد و زد فلیپ رقابت نمایند به احتمال زیاد به سراغ فراوری گوشی های اسلایدی یا همان رول شونده خواهند رفت تا بدین ترتیب بتوانند با سامسونگ و گوشی های تاشوی قدرتمندش رقابت نمایند.

ماه گذشته بود که موتورولا در رویداد لنوو Tech World از یک گوشی رول شونده (طرح مفهومی) رونمایی کرد که امکان افزایش میزان از 4 تا 6.5 اینچ را داشت. این یعنی شرکت های چینی در کوشش هستند تا با فراوری گوشی های رول شونده خود را از سامسونگ متمایز نمایند. حال باید دید برنامه سامسونگ برای سال آینده و به طور کلی گوشی های منعطف چیست و آیا شرکت های چینی با ساخت گوشی های رول شونده می توانند این شرکت کره ای و گوشی های تاشویش را به چالش بکشند یا خیر.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول شونده نشان نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سامسونگ تمایلی به ساخت گوشی رول شونده نشان نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید