هوش مصنوعی پشت جنگنده F، 16 ، آمریکایی ها حرکت به سمت ترمیناتور را شروع کردند

به گزارش وبلاگ بهابادی، هوش مصنوعی (AI) ممکن است به زودی جنگنده ها را در آسمان راهنمایی کند که این در اصل یک خبر بد خواهد بود تا خوب.

هوش مصنوعی پشت جنگنده F، 16 ، آمریکایی ها حرکت به سمت ترمیناتور را شروع کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پاپیولار مکانیکس، یک عامل هوش مصنوعی اخیرا با هواپیمای لاکهید مارتین VISTA X-62A برای بیش از 17 ساعت در مدرسه خلبانی آزمایشی نیروی هوایی آمریکا (USAF TPS) در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا پرواز نموده است؛ اولین باری که هوش مصنوعی در یک هواپیمای تاکتیکی استفاده شد.

انتظار می رود این هواپیمای آموزشی آزمایشی زمینه را برای موج آینده جت هایی که به طور کامل به وسیله رایانه راهنمایی می شوند، فراهم کند.

ویستا دارای نرم افزاری است که به آن اجازه می دهد تا ویژگی های عملکردی هواپیما های دیگر را تقلید کند. هواپیمای آزمایشی یک هواپیمای اصلاح شده F-16D است.

پرواز آزمایشی VISTA AI ممکن است نشانه ای از تغییرات بزرگ آینده باشد. پیش بینی می گردد که جت های جنگنده نسل ششم در حالی که هنوز در مرحله مفهومی قرار دارند، امکان پرواز بدون خلبان را داشته باشند.

بعلاوه روسیه نیز در حال ورود به حوزه هواپیما های هوش مصنوعی است. گزارشی که اخیرا منتشر شده، ادعا می نماید که نیروی هوایی روسیه در حال ارتقای جنگنده های خود با قابلیت های هوش مصنوعی است که می تواند به خلبانان در تصمیم گیری یاری کند.

در کنار ذوق زدگی که در این خصوص وجود دارد، باید یادآور شد که سپردن تسلیحات نظامی به دست هوش مصنوعی می تواند جامعه بشری را به خطر اندازد.

این موضوع تداعی گر مجموعه فیلم های نابودگر (Terminator) است که در آن آینده جهانی که همه تصمیم گیری های مهم خود را به رایانه ها و هوش مصنوعی سپرد، نشان می دهد.

منبع: فرارو

به "هوش مصنوعی پشت جنگنده F، 16 ، آمریکایی ها حرکت به سمت ترمیناتور را شروع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی پشت جنگنده F، 16 ، آمریکایی ها حرکت به سمت ترمیناتور را شروع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید