هواشناسی ، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بهابادی، سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی از بارش گسترده برف و باران در بیشتر مناطق کشور خبر و نسبت به کولاک برف در بعضی مناطق هشدار داد.

هواشناسی ، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهابادی، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز چهار شنبه 20 اسفند در نوار شمالی کشور از بعد از ظهر در بخش هایی از غرب و دامنه های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد.

از اوایل وقت فردا پنج شنبه 21 اسفند سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و موجب بارش برف باران در نواحی شمال غرب و غرب کشور خواهد شد.

فعالیت این سامانه در بعدازظهر پنجشنبه شدت یافته و علاوه بر مناطق ذکر شده به تدریج در بخش هایی از دامنه های البرز و سواحل دریای خزر دامنه های زاگرس مرکزی، مناطق مرکزی کشور بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

روز آدینه بر شدت و گستره فعالیت این سامانه بارشی افزوده شده و به جز جنوب شرق و بخش هایی از جنوب در سایر مناطق کشور بارش برف و باران خواهیم داشت. از بعدازظهر شنبه هفته آینده با حرکت به سوی شرق از شدت این سامانه در نواحی غربی کاسته شده و فعالیت آن به سواحل دریای خزر بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور محدود می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی اواخر وقت شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می گردد و روز یکشنبه برای بیشتر مناطق جعبه پایدار و آسمانی صاف پیش بینی شده است.

با ورود سامانه بارشی از روز پنجشنبه برای نواحی غرب و بخش هایی از شمال غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی شده که طی روز آدینه با گسترش سامانه در کشور سرعت وزش باد افزایش یافته و باعث ریزش گرد و خاک در مناطق مستعد و کولاک برف در ارتفاعات و کاهش دید افقی می گردد.

همچنین شنبه هفته آینده برای نواحی جنوبی و نیمه شرقی کشور افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد. از پنجشنبه تا شنبه با عبور سامانه برای بیشتر مناطق کشور کاهش دمای محسوس پیش بینی شده و از روز یکشنبه فرایند افزایش دما شروع می گردد.

دریای خزر از بعدازظهر پنجشنبه تا اوایل وقت شنبه مواج و طوفانی است. همچنین طی سه روز آینده خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هواشناسی ، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی ، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید