مردم سوسیس و کالباس ارزان را جایگزین گوشت و مرغ نموده اند

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران (پانا) - به گفته یک فراوری کننده مواد اولیه سوسیس و کالباس با افزایش قیمت گوشت و مرغ مردم به طرف فرآورده های گوشتی ارزانی رفته اند که اغلب کیلویی کمتر از 30- 35 هزار تومان قیمت دارند.

مردم سوسیس و کالباس ارزان را جایگزین گوشت و مرغ نموده اند

به گزارش ایسنا، سیامک شادافزا با اشاره به بالا رفتن میزان مصرف کالباس و سوسیس در بین مردم اعلام کرد: سال های سال کالباس و سوسیس در زنجیره غذایی ایرانی ها به عنوان وعده ای تفننی مطرح بود یعنی اینکه خانواده گاه در اصطلاح عامیانه هر وقت هوس می کردند یکی دو کیلو از این فرآورده ها خریداری مصرف می کردند ولی از زمان بالا رفتن شدید قیمت گوشت و مرغ میزان مصرف آنها حدود 50 درصد افزایش یافته است.

شادافزا ادامه داد: جالب اینجاست سوسیس و کالباسی که به فروش می رود اغلب این طور نیست که با کیفیت بالا و مثلاً کیلویی 90 تا 100 هزار تومان قیمت داشته باشد بلکه مردم به طرف فرآورده های ارزانی رفته اند که اغلب کیلویی کمتر از 30- 35 هزار تومان قیمت دارند و این به خودی خود نشانگر شرایط نابسامان مالی مردم در خرید مایحتاج روزانه خود است.

وی شرح داد: اگر قیمت گوشت و مرغ همینطور بالا برود چه بخواهیم و چه نخواهیم باید قبول کنیم گوشت از سفره غذای عده ای به طور کامل حذف می گردد.

وی در پاسخ به اینکه آیا نظارتی بر کیفیت فرآورده های ارزان قیمت گوشتی نمی گردد، می گوید: متاسفانه در شرایط فعلی دستگاه های نظارتی بیشتر به قیمت محصولات توجه دارند و کیفیت آن طور که باید و شاید برایشان اولویت نیست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مردم سوسیس و کالباس ارزان را جایگزین گوشت و مرغ نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم سوسیس و کالباس ارزان را جایگزین گوشت و مرغ نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید