مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تخلیه ناو هواپیمابر تئودور روزولت

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از رویترز، برت کروژر، ناخدای یو اس اس تئودور روزولت که اکنون به ساحل گوام در اقیانوس آرام رسیده در نامه ای چهار صفحه ای به فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده خواستار تخلیه اکثریت ملوانان حاضر در این ناو هواپیمابر شده بود.

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تخلیه ناو هواپیمابر تئودور روزولت

با این حال مارک اسپر زیر دفاع ایالات متحده در مصاحبه ای تلویزیونی با شبکه سی بی اس ضمن رد تخلیه این ناو هواپیمابر گفت: ما برای کمک تعدادی از کارکنان پزشکی را اعزام خواهیم گرفت و این مایه خرسندی من است که اعلام کنم بیماری هیچ کدام از آنها شدید نیست.

در نامه برت کروژر آمده است که هفته گذشته سه مورد ابتلاء به ویروس جدید کرونا در ناو هواپیمابر تئودور روزولت به ثبت رسید. به گفته ناخدای این ناو هواپیمابر پس از آن شیوع ویروس ادامه یافت و اکنون حدود 100 نفر از ملوانان و خدمه به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند.

وی هشدار داده است که به دلیل فضای محدود این ناو هواپیمابر شیوع ویروس در میان بیش از چهار هزار ملوان و خدمه ادامه دارد. برت کروژر در بخشی از نامه اش نوشته است: ما در جنگ به سر نمی بریم و دلیلی برای اینکه ملوان ها جان خود را از دست بدهند وجود ندارد.

با این حال وزیر دفاع آمریکا بر لزوم حفظ آمادگی نظامیان برای هرگونه درگیری احتمالی حتی در زمان شیوع بیماری همه گیر در سطح جهان تاکید کرده است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده است که پایگاه این کشور در جزیره گوام فعلا ظرفیت پذیرش ملوانان و خدمه یو اس اس تئودور روزولت را ندارد.

این ناو هواپیمابر روز چهارم مارس (14 اسفند) به بندر دانانگ در ویتنام رفته بود. امری که با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا در قاره آسیا در آن زمان با انتقادهای بسکمک روبرو شد. با این حال مقامات آمریکا حضور نمادین یو اس اس تئودور روزولت در بندر دانانگ را برای مقابله با نفوذ چین در منطقه ضروری ارزیابی کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تخلیه ناو هواپیمابر تئودور روزولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزیر دفاع آمریکا با تخلیه ناو هواپیمابر تئودور روزولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید