لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در جلسه آینده دولت مطرح می گردد

به گزارش وبلاگ بهابادی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور جزئیات تازه ای را درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان مطرح نموده است.

لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در جلسه آینده دولت مطرح می گردد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ بهابادی، اخیرا رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده است، لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان پس از تصویب در هیأت وزیران با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد. موضوع لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در دستور جلسه آینده هیات دولت مطرح می شود که پس از تصویب در هیات وزیران با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

گفتنی است، رتبه بندی فرهنگیان هم از مهمترین محور های جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه با تشکل های مربوط به بازنشستگان بوده است. در این مورد همه حاضرین بر این نکته تأکید داشتند که بحث نظام رتبه بندی معلمان و فوق العاده ویژه برای فرهنگیان دو مقوله کاملاً مجزا و هر کدام تابع قانون خاص خود است.

گفتنی است، در ماده یک پیش نویس لایحه دولت آمده است، حقوق کلیه بازنشستگان، موظفین و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیرو های مسلح از تاریخ تصویب این قانون به وسیله هیئت وزیران به نحوی معین می شود که از حداقل 90 درصد میانگین حقوق و فوق العاده ها و سایر اقلام مشمول کسور بازنشستگی شاغل سی سال خدمت هم گروه/ طبقه، هم رتبه، هم پایه، هم درجه یا عناوین مشابه در همان سال کمتر نباشد.

تبصره 1: مفاد ماده (104)، تبصره های (1) الی (9) ماده (109) و تبصره های (1) الی (4) ماده (110) قانون مدیریت خدمات کشوری به قوت خود باقی است.

تبصره 2: چنانچه هر کدام از بازنشستگان و موظفین بر اساس مقررات مورد عمل قبلی بیش از ارقام فوق الذکر دریاف می کنند همان ارقام ملاک پرداخت می باشد. تفاوت دریافتی این دسته از افراد ناشی از اجرای این قانون با مقررات قبلی از جمع حقوق آنان محاسبه و به صورت ثابت در ردیفی جداگانه درج می شود. این تفاوت بجز افزایش سنواتی مشمول سایر افزایش های موضوع تبصره (3) این ماده نخواهد بود.

تبصره 3: چنانچه امتیازات یا درصد عوامل و مبانی تشکیل دهنده اقلام مشمول کسور بازنشستگی حقوق شاغلین، طبق مقررات و مصوبات و با تأیید سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور تغییر یابد، حقوق بازنشستگان به نحوی ترمیم می شود که از 90 درصد مذکور در این ماده کمتر نشود.

تبصره 4: بازنشستگان شرکت های واگذار شده به استناد قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی و بعلاوه مشمولان بند (الف) ماده (6) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور که به اشتراک خود در صندوق های بازنشستگی ذیربط ادامه داده اند بر اساس ضوابطی که در آیین نامه اجرایی این قانون پیش بینی می شود مشمول این قانون می شوند.

تبصره 5: بار اقتصادی این ماده هر ساله بنا به پیشنهاد صندوق بازنشستگی و سازمان تأمین اجتماعی نیرو های مسلح و تأیید سازمان برنامه و بودجه در لوایح بودجه سنواتی منظور می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در جلسه آینده دولت مطرح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در جلسه آینده دولت مطرح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید