سلفی غیرمنتظره تلسکوپ وب، از فاصله 1.5میلیون کیلومتری زمین منتشر شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، شاید بسیاری از ما فکر می کردیم که دیگر حداقل تا مدت ها، تلسکوپ فضایی غول پیکر جیمز وب را نخواهیم دید، اما به نظر می رسد اینطور نیست.

سلفی غیرمنتظره تلسکوپ وب، از فاصله 1.5میلیون کیلومتری زمین منتشر شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از mashable، رصدخانه فضایی به پاسگاه کیهانی دوردست خود، نزدیک به یک میلیون مایل (1.5 میلیون کیلومتری) از زمین سفر نموده است. هیچ دوربین نظارتی برای نظارت بر این ابزار در حین حرکت در فضا و باز کردن آن وجود ندارد، چرا که اضافه کردن ابزار، بسیار پیچیده و خطرناک بود.

ناسا، راهی برای گرفتن یک سلفی (تا حدی خشن و وهم انگیز) پیدا نموده است. آژانس فضایی از یک لنز یاریی بر روی دوربین قدرتمند فروسرخ نزدیک خود یا NIRCam استفاده کرد که به بعضی از اولین ستاره ها و کهکشان هایی که بیش از 13.5 میلیارد سال پیش در دنیا شکل گرفته اند، نگاه می نماید.

ناسا در توییتی نوشت: این لنز ویژه برای مهندسی طراحی شده است، نه علم، و به NIRCam اجازه می دهد تا تصویری به سمت داخل از آینه اولیه بگیرد. این تصویر به ما یاری می نماید تا آنالیز کنیم که تلسکوپ با ابزار های علمی همسو است.

آینه اصلی بزرگ تلسکوپ وب در واقع از 18 آینه شش ضلعی تشکیل شده است. آن ها با هم آینه ای به وسعت بیش از 21 فوت می سازند که بیش از دو و نیم برابر آینه تلسکوپ افسانه ای هابل است. نکته مهم این است که یک آینه بزرگتر نور بیشتری را جذب می نماید و به وب اجازه می دهد اجسام کم نورتر و دورتر را ببیند.

در این مرحله اولیه از مأموریت، مهندسان تلسکوپ هنوز در حال تنظیم این آینه های حساس طلایی رنگ هستند تا برای مشاهده اعماق کیهان آماده شوند. این تلسکوپ تنها بر روی یک ستاره متمرکز شده است، تلاشی که حداقل هفته ها طول می کشد. ناسا شرح داد که این بخش شش ضلعی بسیار درخشان مستقیماً با ستاره همسو است.

منبع: انتخاب

به "سلفی غیرمنتظره تلسکوپ وب، از فاصله 1.5میلیون کیلومتری زمین منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلفی غیرمنتظره تلسکوپ وب، از فاصله 1.5میلیون کیلومتری زمین منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید