سبقت 8 درصدی بایدن از ترامپ

به گزارش وبلاگ بهابادی، پیمایش افکارسنجی جدید نشان می دهد معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا از حزب دموکرات فعلا بیشتر از رئیس جمهور کنونی این کشور، از حمایت مردمی در انتخابات ماه نوامبر برخوردار است.

سبقت 8 درصدی بایدن از ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، در بحبوحه شیوع ویروس کووید19 در ایالات متحده و افزایش تصاعدی مبتلایان و قربانیان این بیماری، برگزاری نظرسنجی درباره انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در رسانه های این کشور ادامه دارد.

نظرسنجی جدیدی که به صورت مشترک توسط دانشگاه هاروارد و مؤسسه افکارسنجی هَریس اجرا شده نشان می دهد جو بایدن نامزد حزب دموکرات با اختلاف 8 درصدی از دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور برای به دست دریافت زمام کاخ سفید در انتخابات نوامبر امسال پیش است.

به نوشته وبگاه هیل، طبق این نظرسنجی بایدن هم اکنون از حمایت 54 درصد آراء آمریکایی های واجد شروط رأی دادن برخوردار است. ترامپ نیز با 46 درصد آراء شرکت کنندگان در این نظرسنجی، پشت سر بایدن واقع شده است.

این تحقیق همچنین نشان داد که میزان رضایت مردم آمریکا از تصدی ریاست جمهوری این کشور توسط ترامپ در رقم 49 درصد واقع شده است که بیشترین میزان از سال 2017 است.

روز گذشته کمیته انتخابات حزب دموکرات در ایالت وایومینگ گفت جو بایدن توانست با 72.2 درصد آرا در انتخابات مقدماتی نامزد های دموکرات ریاست جمهوری در این ایالت پیروز شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن تا کنون آرای 1305 وکیل انتخاباتی را کسب کرده است.

طبق قوانین انتخاباتی در آمریکا هر نامزدی که بتواند رای 1991 وکیل انتخاباتی را کسب کند، نامزد نهایی یک حزب (دموکرات یا جمهوری خواه) در انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سبقت 8 درصدی بایدن از ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبقت 8 درصدی بایدن از ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید