ساعت آغاز به کار مدارس شناور می گردد؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، بنا بر اعلام رئیس ستاد بازگشایی مدارس وزارت آموزش و پرورش، رویه ساعت شروع کار کلاس های درس در کل کشور 7:30 صبح است؛ اما تصمیم درباره شناورسازی ساعت شروع به کار مدارس در استان ها از سوی استان ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها گرفته می گردد.

ساعت آغاز به کار مدارس شناور می گردد؟

به گزارش ایسنا، محمد مهدی کاظمی درباره امکان شناورسازی ساعت شروع به کار مدارس در مهر 1402، اظهار کرد: تصمیم درباره شناور سازی ساعت شروع به کار مدارس در استان ها از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها گرفته می گردد.

رئیس ستاد بازگشایی مدارس وزارت آموزش و پرورش در عین حال شرح داد: با این وجود در مورد کل کشور رویه ساعت شروع کار کلاس های درس همان 7:30 دقیقه است. البته فرآیند صبحگاه مدارس معمولا نیم ساعت زودتر شروع می گردد و از این رو معمولا مدارس از ساعت 7 شروع به کار می نمایند و ساعت 7:30 کلاس های درس شروع می شوند.

وی مجددا با تأکید بر اینکه تصمیم درباره شناورسازی شروع به کار مدارس در استان ها از سوی استان ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها گرفته می گردد، خاطر نشان کرد: حال ممکن است برای مثال یک استان تصمیم بگیرد به علت اینکه از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح هوا روشن است، ساعت شروع به کار مدارس آن استان از 7 صبح باشد؛ بنابراین تصمیم این موضوع باید در استان ها گرفته و از سوی استان ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اعلام گردد، اما رویه کل کشور همان ساعت 7:30 دقیقه صبح است.

پیش از این علیرضا فخاری -استاندار تهران- در مصاحبه با ایسنا، اعلام نموده بود که به مسئولین ادارات اختیار اعمال شناورسازی شروع به کار ادارت برای افرادی که می توانند وقت خود را از ساعت 7 تا 9 صبح تنظیم نمایند، داده شده است.

وی بعلاوه در مورد ساعت شروع به کار مدارس تصریح نموده بود مدارس طبق برنامه گذشته با همین ساعت ها تنظیم می گردد و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

شنبه اول مهر 1402 روز اصلی بازگشایی مدارس و روز نخست سال تحصیلی 1403-1402 محسوب می گردد.

جشن شکوفه ها مربوط به پایه اول ابتدایی و جشن جوانه ها مربوط به پایه هفتم چهارشنبه 29 شهریور ماه برگزار می گردد و جشن غنچه ها برای کودکستانی ها (پیش دبستانی ها) نیز شنبه 15 مهر ماه برگزار می گردد.

سال جاری تعداد کل دانش آموزان در تمامی مقاطع و پایه های تحصیلی 16 میلیون و 700 هزار نفر و تعداد کل دانش آموزان پایه اول ابتدایی حدود یک میلیون و 700 هزار نفر برآورد شده است.

منبع: فرارو

به "ساعت آغاز به کار مدارس شناور می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت آغاز به کار مدارس شناور می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید