دلار ثابت ماند؛ میلگرد گران شد، مستأجران نگران افزایش قیمت میلگرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، قیمت میلگرد در ابتدای امسال تا رقم 18 هزار و 800 تومان هم پیش رفت. این یک رکوردشکنی در این بازار به شمار میرود. گرچه فرایند قیمتی طی روزهای اخیر تا حدودی کاهشی شد، اما بسیاری از فعالان بازار، نسبت به آینده بدببین شده اند.

دلار ثابت ماند؛ میلگرد گران شد، مستأجران نگران افزایش قیمت میلگرد

به رغم اینکه میلگرد و مصالح در مقایسه با زمین تاثیر چندان بالایی روی قیمت نهایی مسکن و ساختمان ندارد، اما همین رکوردشکنی می تواند بهانه ای برای ایجاد شوک در بازار مسکن باشد. از واکنش مخاطبان وبلاگ بهابادی به خبر رکوردشکنی قیمت میلگرد نیز معین است که اکنون اقشار مختلف، از انبوه ساز و مالک تا مستأجر و مشاور املاک نگران قیمت های نو در بازار هستند.

گروهی نیز بر این پرسش تکیه دارند که چرا در زمان ثبات قیمت دلار، همچنان قیمت ها صعودی است. در ادامه نظرات بعضی از مخاطبان را در این باره می خوانیم.

سال گذشته که قیمت میلگرد با افزایش دلار بالا و پایین می شد. حالا که دلار نرخ ثابتی داره چرا این قدر افزایش روی میلگرد رفته؟.

یکی این رو برا من شرح بده انصافا. دلار 28 هزار تومان بود، پراید نزدیک 40 میلیون تومان. الان دلار همون حدوداست ولی پراید 170میلیون. همون دلارم در نظر بگیریم آخه باز نمی شه!.

بعضی از مخاطبان نیز گفته اند که در زمان تحریم و خروج ایران از بازار جهانی دلیلی بر تبعیت از این بازار وجود ندارد: ایران که تو بازار جهانی نیست. چرا موقع گرونی جهانی رشد و موقع سقوط سکوت می کنه؟.

افزایش قیمت میلگرد به زیان کیست؟

در این بین بعضی مخاطبان به روال همیشگی رسانه ها را عامل شوک و گرانی بازار می دانند! در همین زمینه یکی از مخاطبان خطاب به وبلاگ بهابادی نوشت: شما با همین تیتر افزایش قیمت میلگرد مسکن را گران می نماید؟ می خواهید به بازار رکودزده آهن شوک وارد کنید. خیر فعلا از این خبرها نیست..

اما شاید پاسخ این مخاطب را بتوان در نظر یکی از سازندگان مسکن دید. من ساختمان ساز هستم. آن قدر قیمت میلگرد، مصالح و دستمزد بالا رفته که اگه خودم تو ساخت نبودم و همکارانم می گفتند، باور نمی کردم. واقعا دیگه برای ما هم صرف نمی کنه..

اما این فرایند تنها به زیان سازندگان نیست. سایر گروه ها، ازجمله مستأجران نسبت به این نوع رکوردشکنی قیمت میلگرد ناراضی هستند که در ادامه واکنش آن ها را می خوانیم.

ملک و مسکن آنقدر گران شده که خرید و فروش خیلی کم شده. توان خرید مردم هم کم شده. حالا میلگرد گران شه. مردم دیگه چی کار نمایند؟ میلگرد کیلو 2000 تومان رسید به 18 هزار تومان..

تو را به خدا چرا کسی به این شرایط رسیدگی نمی کنه؟ تکلیف ما مستأجرها چی می شه؟ آخه چقدر گرونی؟ وزیر صمت کو وعده هات؟ مگه قرار نشد قیمت میلگرد بیاد زیر 10 تومان؟.

بخدا دیگ مردم ته خط رسیدند. بسه دیگه. اخه چقدر گرونی؟ چطوری جوون صاحبخونه بشه؟ گرفتار کردید ملت رو..

داداش مسکن چیه؟ این بار نمی شه چادر هم خرید. باید تو ماشین بخوابیم..

مردم با شکم خالی ساختند؛ بیینم با چادرنشینی یا غارنشینی هم می سازند؟.

تکلیف کارگران فولاد چه می گردد؟

علاوه بر نگرانی مستأجران، کسانی هم در رده های مختلف صنایع فولاد کشور فعالیت دارند، نگران بالارفتن قیمت میلگرد و محصولات فولادی هستند. اما این افراد چه می گویند؟

چرا به فکر جوان هایی که مثلا تو فولاد کار می نمایند نیستند؟ به فکر مستاجران با چند تا بچه..

هیچی دیگه؛ خبر گرون شدن محصولات فولادی رو بابت قطع شدن برق بهمون دادند. در جریان باشید که ما نمی خواهیم گرون شه. چون برق رو مجبوریم بدیم به مصارف مسکونی، پس کارخونه ها تعطیل می شند و دیگه گرون می شه میلگرد و تیرآهن و …. تقصیر ما نیست..

کارگر فولاد خودش صحبت می کرد. می گفت می خوریم و می خوابیم. ماهانه 20 الی30 میلیون حقوق می گیرم. دولت باید کارخانه را تعطیل کند. این همه گرانی مسکن. مقصر اصلی کارخانه فولاد است. هر روز قیمت میلگرد و آهن را بالا می برند. یادمون باشه اون بالا هم خدایی هست..

چند سال هست وقتی قیمت لیست سال میاد کارخانه ها به میزان قیمت، لیست رشد می دهند..

برای مطالعه بیشتر خبر قیمت آهن همچنان رکورد می شکند را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "دلار ثابت ماند؛ میلگرد گران شد، مستأجران نگران افزایش قیمت میلگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلار ثابت ماند؛ میلگرد گران شد، مستأجران نگران افزایش قیمت میلگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید