در ایام نوروز از تردد خودرو و موتورهای افراد غیر بومی در بافت تاریخی یزد جلوگیری خواهد شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، ایسنا/ براساس خبرهای بدست رسیده، در ایام نوروز از تردد خودرو و موتورهای افراد غیر بومی در بافت تاریخی یزد جلوگیری خواهد شد.

در ایام نوروز از تردد خودرو و موتورهای افراد غیر بومی در بافت تاریخی یزد جلوگیری خواهد شد

بی بی فاطمه حقیر السادات، رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی شورای شهر یزد ادامه داد: بیشتر بناهای تاریخی در محدوده 200 هکتاری بافت تاریخی وجود دارند و این محدوده دارای 38 ورودی است که تنها امکان تردد خودرو از 18 ورودی آن ممکن است.

وی با بیان این که به علت معابر کم عرض بافت تاریخی شهر، رفت و آمد خودروها بویژه در ایام پرازدحام نوروز منجر به ترافیک می گردد، گفت: سالهای گذشته در ایام عید با همکاری مردم محلی و نیروهای پلیس از 97 درصد ترددهای موتوری غیربومی در محدوده بافت تاریخی خودداری شد. لذا سال جاری نیز مقرر شد تعدادی از اهالی بخصوص جوانان محلی و ساکن در بافت تاریخی با لباس متحد الشکل و کارت شناسایی در ایام نوروز در بحث ترافیک این محدوده تاریخی همکاری نمایند.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر، استفاده از معتمدین و بعلاوه جوانان محلی در تسهیلگری، کنترل و مدیریت حمل و نقل بافت تاریخی در کنار نیروهای پلیس راهور، نیروی انتظامی، نیروهای شهرداری و میراث می تواند بسیار مؤثر باشد.

وی گفت: در همین رابطه نیز در شش ورودی اصلی بافت تاریخی که بیشترین اماکن تاریخی در آن متمرکز است، از عبور و مرور ماشین و موتورهای افراد غیر بومی بطور جد جلوگیری خواهد شد.

حقیر السادات در انتها با تاکید بر اینکه از ظرفیت حیاط بعضی مدارس در بافت تاریخی برای پارکینگ و استقرار خودروها در ایام نوروز استفاده خواهد شد، تأکید کرد: هتلداران نیز ملزم هستند مسافران را برای پارک خودروها به نزدیکترین پارکینگ در بافت راهنمایی نمایند تا خودروها وارد این بافت تاریخی نشوند.

منبع: همگردی

به "در ایام نوروز از تردد خودرو و موتورهای افراد غیر بومی در بافت تاریخی یزد جلوگیری خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایام نوروز از تردد خودرو و موتورهای افراد غیر بومی در بافت تاریخی یزد جلوگیری خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید