دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا ممنوع می گردد

به گزارش وبلاگ بهابادی، کمیته امور دولتی و امنیت داخلی سنای آمریکا لایحه ای را به اتفاق آرا تصویب کرد که دانلود اپلیکیشن ویدیویی تیک تاک از سوی کارکنان فدرال در دستگاههای دولتی را ممنوع می نماید.

دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا ممنوع می گردد

به گزارش وبلاگ بهابادی، جاش هاولی، سناتور حامی این لایحه در بیانیه مطبوعاتی این خبر را خاطرنشان کرد. سنای آمریکا در اوت سال 2020 تمهید مشابهی را تصویب نموده بود. کن باک، نماینده کنگره لایحه مشابهی را در مجلس این کشور معرفی نموده است.

این اپلیکیشن که در میان نوجوانان محبوبیت دارد، از سوی دولت آمریکا به دلیل این که شرکت چینی بایت دنس مالک آن است، به عنوان یک تهدید امنیتی قلمداد شده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا سال میلادی گذشته با استناد به نگرانیهای امنیت ملی و احتمال افتادن دیتای شهروندان آمریکایی به دست مقامات چینی، دستور داده بود اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، به یک شرکت آمریکایی فروخته گردد. اما چالشهای حقوقی متعدد مانع از نهایی شدن توافق فروش شد. بر اساس آخرین حکم دادگاه که هفتم دسامبر صادر شد، دستور اجرایی ترامپ احتمالا فراتر از اختیارات قانونی وی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، هاولی شرکت بایت دنس را تهدید امنیت فوری خواند و گفت: خوشحالم که می بینم همکارانم در سنا به اتفاق هم به کمپین جمع آوری اطلاعات پنهانی پکن می پردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانلود تیک تاک در دستگاه های دولتی آمریکا ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید