تقابل جنگنده های تایفون انگلیس با بمب افکن های روسیه

به گزارش وبلاگ بهابادی، وزارت دفاع انگلیس از رهگیری چند فروند بمب افکن ارتش روسیه که قصد نزدیک شدن به منطقه ای در شمال غربی ایرلند را داشتند، خبر داد.

تقابل جنگنده های تایفون انگلیس با بمب افکن های روسیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، وزارت دفاع انگلیس روز شنبه از رهگیری چند فروند بمب افکن ارتش روسیه که قصد نزدیک شدن به شهر دانیگل در شمال غربی ایرلند را داشتند، خبر داد.

به نوشته روزنامه آیریش تایمز وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که 6 فروند جنگنده تایفون نیروی هوایی این کشور در دو نوبت یکی اوائل صبح شنبه و دیگری اواسط شنبه بعد از ظهر با برخاستن از پایگاه های هوایی لوسی ماوث در شمال شرقی اسکاتلند و کونینگزبی در شرق انگلیس، چند فروند بمب افکن روسیه را رهگیری کردند.

وزارت دفاع انگلیس بعد از بازگشت جنگنده های خود به پایگاه های خود، انجام پیروز ماموریت رهگیری را اعلام کرد. یک سخنگوی نیروی هوایی انگلیس نیز با تایید این خبر گفت که جنگنده های تایفون این کشور در یک اقدام به موقع، چند فروند بمب افکن روسیه را رهگیری کردند. منابع مطلع نوع این بمب افکن ها را توپولوف -95 اعلام کردند.

هفته گذشته نیز جنگنده های تایفون نیروی هوایی انگلیس مستقر در شمال شرقی اسکاتلند به دنبال نزدیک شدن یک هواپیمای ناشناس نزدیک حریم هوایی بریتانیا به پرواز درآمدند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "تقابل جنگنده های تایفون انگلیس با بمب افکن های روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل جنگنده های تایفون انگلیس با بمب افکن های روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید