تشکیل کارگروه مشترک ارتقاءایمنی بازارتهران بین شهرداری واستانداری

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرگزاری خبرنگاران-استاندار تهران با اشاره به اینکه مسئله ایمنی بازار تهران در شورای تامین استان تهران مطرح شده است، از تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری و استانداری تهران برای ارتقاء ایمنی بازار تهران اطلاع داد.

تشکیل کارگروه مشترک ارتقاءایمنی بازارتهران بین شهرداری واستانداری

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بهابادی، محسن منصوری استاندار تهران درباره اتخاذ تدابیر اجرایی ارتقاء ایمنی در بازار تهران و ورود استانداری تهران به این موضوع، گفت: موضوع ایمنی بازار تهران اخیرا در شورای تامین استان تهران با حضور دستگاه های مرتبط مطرح و مورد بحث و آنالیز نهاده شد. بازار تهران در مساحتی حدود 120 هکتار به صورت متمرکز مستقر شده است و در بعضی بازه های زمانی تا حدود 180 هزار نفر جمعیت در بازار دیده می گردد که یک تراکم جمعیتی ویژه قلمداد می گردد.

وی اضافه نمود: در حقیقت 180 هزار نفر فعال مالی به جز مشتریان و خریدارانی که مراجعه می نمایند در بازار تهران حضور دارند؛ اما سازه ها و زیرساخت های آنجا بعضا قدیمی و آسیب دیده هستند و همچون دو هفته گذشته که آتش سوزی روی داد شاهد بروز حوادثی در سطح بازار تهران هستیم، البته به لطف خداوند در آتش سوزی اخیر خسارت جانی نداشتیم و مدیریت شد.

استاندار تهران ادامه داد: کارگروهی مشترک بین شهرداری تهران و مجموعه استانداری تهران در حال تشکیل است که در ذیل ستاد حوادث، بعضی مسائل و چالش هایی از جنس آسیب پذیری محدوده بازار تهران باید آنالیز گردد و برنامه ریزی برای ارتقاء امنیت حوزه بازار در حال اجرا است که البته زحمت اصلی بر عهده شهرداری تهران خواهد بود.

منصوری تاکید نمود: بی تردید استانداری تهران پیگیر است تا اصلاحات فیزیکی و ساختاری که باید در بازار تهران اتفاق بیافتد در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وجود مسائل حقوقی برای کسبه بازار در راستا ایمن سازی مغازه ها گفت: اگر مسائل حقوقی وجود داشته باشد مورد به مورد باید آنالیز و در خصوص آن تصمیم گیری کنیم. این موارد در همان کارگروه تشکیل شده مورد بحث قرار می گیرد و تصمیم گیری خواهد شد؛ اما در جایی که بحث امنیتی وجود داشته باشد و جان شهروندان در خطر باشد، ممکن است بسیاری ملاحظات حقوقی مرسوم را کنار بگذاریم و تصمیمات متفاوتی که البته خلاف قانون هم نباشد در چارچوب ظرفیت های قانونی اتخاذ کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تشکیل کارگروه مشترک ارتقاءایمنی بازارتهران بین شهرداری واستانداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه مشترک ارتقاءایمنی بازارتهران بین شهرداری واستانداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید