بیشترین افت بورس تهران در 31 روز کاری گذشته

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرنگاران: امروز 19 تیر 1400 شاخص کل بورس پس از 3 روز کاری نزول کرد.

بیشترین افت بورس تهران در 31 روز کاری گذشته

به گزارش وبلاگ بهابادی ، در معاملات اولین روز هفته شاخص کل بورس 11 هزار و 306 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 270 هزار واحد رسید.

بیشترین نزول تیرماه

امروز از ابتدای معاملات فرایند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی حدود 5 هزار واحد افت کرد. در سرانجام معاملات شاخص کل نسبت به روز چهارشنبه 11 هزار و 306 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 270 هزار و 729 واحد رسید. نزول 11 هزار واحدی بیشترین افت شاخص کل در 31 روز کاری گذشته از سوم خرداد ماه به این سو است.

شاخص هم وزن هم در سرانجام معاملات امروز نزول کرد و 96 واحد نسبت به روز چهارشنبه پائین آمد و در رقم 392 هزار و 489 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 58 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 426 واحد رسید.

دو سمت سبز و قرمز بازار

در سرانجام معاملات روز شنبه، 220 نماد رشد قیمت داشتند که 149 نماد بورسی و 71 نماد فرابورسی بودند. همچنین 233 نماد کاهش قیمت داشتند که 170 نماد بورسی و 63 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 47 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 50 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

در روز شنبه پس از 3 روز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 154 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 37 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و افق (فروشگاه های زنجیره ای افق کورش) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

امروز نمادهای فارس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند و سه نماد رمپنا، پارس و مبین نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس ولکار صدرنشین است و برکت و شپنا در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس هم لطیف، فتوسا و گدنا پرتراکنش ترین نمادها هستند.

کاهش ارزش صف های سرانجامی بازار

در سرانجام معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به سرانجام روز چهارشنبه 35 درصد کاهش یافت و در رقم 226 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش هم 7 درصد کاهش یافت و 623 میلیارد تومان شد.

شرکت محصولات کاغذی لطیف (با نماد معاملاتی رمپنا) با صف خرید 43 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لطیف ، نمادهای بمپنا (تولید برق عسلویه مپنا) و بورس (بورس اوراق بهادار تهران) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش هم به سنیر (سیمان سفید نی ریز) تعلق داشت که در سرانجام معاملات صف فروش 56 میلیارد تومانی داشت. پس از سنیر، ثالوند (سرمایه گذاری مسکن الوند) و غدام (خوراک دام پارس) بیشترین صف فروش را داشتند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 866 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه 25 درصد افزایش یافته است.

همچنین ارزش معاملات خرد با افت 10 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 625 میلیارد تومان رسید.

شپنا و کرمان صدرنشین بورس امروز

در معاملات امروز شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را هم به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 169 میلیارد تومان بود.

پس از شپنا، رمپنا بیشترین ارزش معاملات را داشت و برکت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن دو نماد کاما و شستا در رتبه های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز هم کرمان (سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان) با تعداد 617 میلیون و 845 هزار و 671 سهم در صدر قرار گرفته است. خودرو در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. شفارس و خگستر هم در رتبه های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

منبع: اقتصادنیوز

به "بیشترین افت بورس تهران در 31 روز کاری گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین افت بورس تهران در 31 روز کاری گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید