این قطار عجیب چینی مغناطیسی است!، عکس

به گزارش وبلاگ بهابادی، گجت نیوز نوشت: چینی ها روز به روز در حال پیشرفت هستند و حالا نوبت معرفی یکی از مجذوب کننده ترین بخش های سیستم حمل و نقل کشور چین رسیده است.

این قطار عجیب چینی مغناطیسی است!، عکس

با وجود این که چینی ها عایدیی باورنکردنی از صادرات و صنایعشان دارند اما تنها به این راه های عایدی متکی نیستند. بسیاری از کشورهای پیشرفته به اهمیت صنعت توریسم پی برده اند و می خواهند با استفاده از روش هایی خلاقانه، جهانگرد های بیشتری جذب نمایند. کشور چین حالا می خواهد بعضی از شهرهایش را به قطار مغناطیسی هوایی مجهز کند. اولین قطار از این نوع رسما رونمایی شده که می توانید ویدیو آن را در ادامه مشاهده کنید.

قطار مغناطیسی هوایی چین چطور کار می نماید؟

کشور چین یک بار دیگر به تیتر اول خبرهای دنیای تکنولوژی تبدیل شده است. این بار قطارهای مگلو یا قطار مغناطیسی هوایی پیشرفته چینی ها باعث جلب شدن توجه رسانه ها به این کشور شده است.

این قطارهای سریع با استفاده از آهنرباهای الکتریکی قدرتمند در امتداد مسیر ریلی هوایی حرکت می نمایند. این کشور به تازگی اولین خط مغناطیسی معلق خود را با نیروی مغناطیسی راه اندازی نموده است. این مسیر آزمایشی 2600 فوتی (731.5 متری) که به عنوان ریل یا مسیر سرخ نیز شناخته می گردد، در شهرستان شینگجو در استان جیانگ شی چین واقع شده است.

این قطار یک نیروی دافعه ثابت فراوری می نماید که به مقدار کافی قدرت دارد تا قطار را با استفاده از آهنرباهایی قدرتمند در هوا به صورت معلق نگه دارد. این قطار با سرعت 80.5 کیلومتر در ساعت در زیر ریل به صورت معلق حرکت می نماید در حالی که در حدود ده متر بالاتر از سطح زمین جای گرفته هیچ تماس فیزیکی با هیچ چیزی ندارد.

ویدیو قطار مغناطیسی هوایی چینی ها

آن طور که منابع چینی اعلام نموده اند، هزینه نصب این نوع از ریل بسیار کمتر از نمونه های دیگر است و امواج الکترومغناطیسی کمتری نسبت به خطوط معمولی از خودش ساطع می نماید. البته این به معنای خاتمه دوران قطارهای معمولی نیست و کشور چین در حال توسعه قطاری فوق سریع است که می تواند به سرعت هزار کیلومتر در ساعت برسد. قطار فوق سریع چین نیز با سیستمی مشابه این قطار عمل می نماید.

همان طور که دیدید و خواندید، این نوع قطار می تواند در آینده هم به علت ویژگی های جهانگردی و هم به علت قیمت کمتر، به یکی از روش های اصلی حمل و نقل شهری تبدیل گردد. جالب است بدانید دولت های قبلی برنامه هایی برای ساختن مونوریل در شهر قم را داشتند که حداقل از نظر ظاهری، به پروژه مجذوب کننده چینی ها شباهت داشت اما به دلایل مختلف که در این جا فرصتی برای گفتن آن ها نیست، بارها و بارها متوقف شد و هنوز سرنوشتش تعیین نیست.

نظر شما درباره سیستم قطار هوایی چین چیست؟ آیا این ایده واقعا کاربردی است یا قرار است در آینده شکست بخورد؟

227227

منبع: خبرآنلاین

به "این قطار عجیب چینی مغناطیسی است!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این قطار عجیب چینی مغناطیسی است!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید