المشاط: از گفت وگو هایی که به سرانجام محاصره یمن منجر گردد استقبال می کنیم

به گزارش وبلاگ بهابادی، رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی به مناسبت پنجاه و دومین سالروز استقلال یمن جنوبی گفت بازنگری در اشتباهات گذشته و احترام به یمن اولین شرط برقراری امنیت در منطقه است.

المشاط: از گفت وگو هایی که به سرانجام محاصره یمن منجر گردد استقبال می کنیم

به گزارش ، به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی به مناسبت پنجاه و دومین سالروز استقلال یمن جنوبی گفت: به مردم، ارتش و کمیته های مردمی یمن، سالروز استقلال یمن جنوبی را تبریک می گویم.

مهدی المشاط گفت: قدرت و توان ما در کشور و منطقه به این دلیل است که ما ملتی متحد هستیم. بازنگری در اشتباهات گذشته و احترام به یمن اولین شرط برقراری امنیت در منطقه است. ما از گفت وگو های جدی که به توقف جنگ، خاتمه محاصره و حضور نظامی بیگانگان در یمن منجر گردد؛ استقبال می کنیم.

المشاط خاطرنشان کرد: جای بسی تاسف است که با گذشت زمان زیادی از استقلال یمن جنوبی، عدن بار دیگر تحت اشغال اشغالگران است. مبارزان یمنی باید با عزمی پایدار به حتمی بودن پیروزی، ایمان داشته باشند. سالروز استقلال یمن جنوبی در 30 نوامبر به عنوان نمادی برای جنگ میان حق و باطل و ظالم و مظلوم باقی خواهد ماند. ما مبارزات و فداکاری مردم بزرگ یمن را گرامی می داریم و به قهرمانان ارتش و کمیته های مردمی یمن افتخار می کنیم.

: وزیر دفاع یمن: ارتش سلاح های راهبردی در دست دارد/ جنگ واقعی بین ما و متجاوزان هنوز شروع نشده است

رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین موضع احزاب و جریان های سیاسی ملی، قبایل وفادار، نقش علماء، اصحاب رسانه، آموزش، بهداشت و همه کوشش های سازمان های بین المللی را ستود.

المشاط گفت: ما کوشش همه حافظان امنیت را گرامی می داریم و خود را متعهد به حمایت از آن ها می دانیم. ما خود را متعهد به دفاع از امنیت، کرامت و آرامش مردم می دانیم. ما به لبیک مردم یمن به پیغام رهبر انقلاب یمن در شرکت در راهپیمایی سالروز میلاد پیغامبر اکرم (ص) افتخار می کنیم. سالروز آزادی جنوب یمن فرصت مناسبی برای مرور دوباره درس ها و عبرت هاست.

در همین حال یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن روز آدینه خاطرنشان کرد پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی با شلیک یک موشک زمین به هوا، بالگرد پیشرفته ائتلاف متجاوز سعودی را ساقط کردند.

سریع گفت موشک زمین به هوای مورد استفاده دارای فناوری جدید است و تاکید نمود به زودی این موشک رونمایی خواهد شد. (بیشتر بخوانید)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "المشاط: از گفت وگو هایی که به سرانجام محاصره یمن منجر گردد استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المشاط: از گفت وگو هایی که به سرانجام محاصره یمن منجر گردد استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید