گروه های سیاسی تمایل جدی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از المعلومه، محمد شیاع السودانی نماینده مجلس عراق امروز دوشنبه سخنانی را در خصوص انتخابات مجلسی زودهنگام در این کشور مطرح نمود.

گروه های سیاسی تمایل جدی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: گروه های سیاسی در این کشور تمایل جدی به برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام ندارند. بعید به نظر می رسد که انتخابات مجلسی زودهنگام در عراق برگزار شود.

این نماینده مجلس عراق در ادامه اظهارات خود در این زمینه همچنین گفت: از لحاظ فنی هم کمیسیاری عالی انتخابات هنوز در شرایط برگزاری انتخابات نیست و برای انجام این مهم آمادگی ندارد.

پیشتر کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که از 71 کشور و سازمان بین المللی برای نظارت بر انتخابات این کشور دعوت به عمل آورده است. این کمیساریا اعلام کرد که دعوتنامه های خود را خطاب به سفارتخانه های 52 کشور عربی و غربی و 19 سازمان بین المللی ارسال کرده است.

وزارت خارجه عراق هم اعلام کرد که از شورای امنیت خواسته است تا بر انتخابات مجلسی در این کشور نظارت داشته باشد. پیش از این یک منبع عراقی اعلام کرده بود: کابینه عراق دهم اکتبر سال 2021 میلادی (18 مهر 1400) را موعد برگزاری انتخابات مجلسی این کشور اعلام کرده است.

اعلام موعد جدید در جریان نشست کابینه به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر و پس از پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی کمیساریای عالی انتخابات عراق رخ داد. پیشتر قرار بود که این انتخابات در ششم ژوئن سال 2021 برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گروه های سیاسی تمایل جدی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های سیاسی تمایل جدی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید