ورود افراد غیربومی به طالقان ممنوع شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرنگاران/البرز فرماندار طالقان گفت: اگر فردی برای ورود به طالقان مبادرت بورزد با آنالیز مدارک شناسایی که نشان دهنده بومی بودن فرد باشد و یا الزامی بودن مراجعه به طالقان را نشان بدهد، امکان ورود را با رعایت نکات ایمنی فراهم می کنیم.

ورود افراد غیربومی به طالقان ممنوع شد

بهنام جهانی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بهابادی گفت: طی روزهای اخیر، ورودی های شهر طالقان را نظارت و کنترل و با تب سنج، دمای بدن افراد را در ورودی شهر اندازه گیری می کنیم تا در صورت وجود مورد مشکوک با وجود کادر پزشکی که در ورودی شهر مستقر هستند از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: تا این لحظه حتی یک مورد مشکوک به کرونا هم نداشته ایم اما نمی توان در شهر را بست و امکان ورود و خروج را ممنوع نمود.

فرماندار طالقان در ادامه اظهار کرد: با توجه به تعطیلی پیش آمده و سیل گردشگران به طالقان باید توجه و نظارت بیشتری به ورودی ها داشته باشیم و دمای بدن افرادی که وارد شهر می شوند را اندازه گیری کنیم.

جهانی در ادامه اظهار کرد: معمولا از شهرهای دیگر مراجعه چندانی به طالقان ندارد و عمده مراجعات مربوط به خود البرزی ها و طالقانی ها است برای مثال نمی توان جلوی ورود فردی که در طالقان ویلا دارد را بگیریم چون به نوعی بومی به حساب می آیند.

وی در ادامه گفت: بنرهایی در ابتدای ورودی شهر نصب نموده ایم تا از عدم امکان سرویس دهی در هتل ها و اقامت های بوم گردی و دیگر نکات مربوطه خبر بدهیم و مردم را در همان ابتدای راه از مراجعه به طالقان منصرف کنیم.

فرماندار طالقان در ادامه اضافه نمود: اما اگر فردی برای ورود مبادرت بورزد با آنالیز مدارک شناسایی که نشان دهنده بومی بودن فرد باشد و یا الزامی بودن مراجعه به طالقان را نشان بدهد امکان ورود را با رعایت نکات ایمنی فراهم می کنیم.

جهانی در انتها در مورد قرنطینه سازی موارد مشکوک گفت: با توجه به اینکه طالقان بیمارستان مجهزی برای قرنطینه ندارد مکان دیگری را برای قرنطینه موارد مشکوک با وجود پزشک و تجهیزات پزشکی وجود دارد که درمان های اولیه اجرا شده و پس از آن به نزدیک ترین بیمارستان اعزام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورود افراد غیربومی به طالقان ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود افراد غیربومی به طالقان ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید