هایکو ماس: نژادپرستی در زندگی روزمره کشورمان امری عادی شده است

به گزارش وبلاگ بهابادی، وزیر امور خارجه آلمان توضیح داد که نژادپرستی در زندگی روزمره این کشور امری عادی شده و این موضوع زندگی را نابود می نماید.

هایکو ماس: نژادپرستی در زندگی روزمره کشورمان امری عادی شده است

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان طی مطلبی در حساب توئیتر خود با یادآوری حمله تروریستی نژادپرستانه 19 فوریه سال 2020 در شهر هانائو این کشور که منجر به کشته شدن 9 مهاجر شد، گفت: نژادپرستی در زندگی روزمره کشور ما امری عادی شده است و این موضوع زندگی را نابود می نماید.

وی ضمن ابراز تاسف از این حمله توضیح داد: هیچ یک از ما نمی توانیم بگوییم آنچه که در هانائو رخ داد را تخمین نزده بودیم. سرویس اطلاعات داخلی آژانس محافظت از قانون اساسی اعلام نموده است که 33 هزار فرد راست افراطی در آلمان زندگی می نمایند که 13 هزار نفر از آنها مستعد خشونت هستند.

به گزارش آناتولی ماس اضافه کرد: این فرایند در حال افزایش است. چگونه ممکن است که هنوز بستگان قربانیان از بی احترامی و سردی اداری که امروز در مقامات رسمی و موسسات با آن روبرو هستند شکایت می نمایند؟ شاید به این دلیل که اسامی قربانیان پیتر، ماری یا گئورگ نبود. بلکه فاتح و سادات بودند. به این دلیل که ما آنها را خارجی می بینیم، نه شهفرایندی با حقوق برابر در کشورمان.

وزیر امور خارجه آلمان خواهان مبارزه با راست افراطی شد و تحقیق در خصوص افراط گرایی، یهودستیزی و نژادپرستی در نیروهای امنیتی را اولین قدم در این راستا دانست.

در 19 فوریه سال 2020 بر اثر حمله گروه های تروریستی نژادپرست به دو کافه در شهر هانائوی آلمان 9 نفر از جمله 5 شهفرایند ترکیه کشته و 5 نفر دیگر زخمی شدند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "هایکو ماس: نژادپرستی در زندگی روزمره کشورمان امری عادی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایکو ماس: نژادپرستی در زندگی روزمره کشورمان امری عادی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید