نیازمند همکاری شهروندان بندرعباسی در نگهداری فضای سبز هستیم

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرنگاران/هرمزگان رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس تاکید نمود برای دستیابی به فضای سبز مطلوب و مورد انتظار نیازمند همراهی شهروندان هستیم.

نیازمند همکاری شهروندان بندرعباسی در نگهداری فضای سبز هستیم

مصطفی خادم صبح امروز دوم دیماه در جمع وبلاگ بهابادی با اشاره به اینکه درختان یکی از حیاتی ترین نقش ها را در زندگی انسان ها و سایر جانداران ایفا می نمایند، اظهار کرد: تبدیل یک نهال از گونه های درختی سایه دار به درخت، بیش از سه سال زمان احتیاج دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز با گیاهان سایه دار زمان بر است، اضافه نمود: در گذشته این یک فرهنگ و رسم خوب بود که هرکس در مقابل منزل یا اصناف مقابل محل کسب خود درخت می کاشتند و به وسع خودشان در شهر فضای سبز ایجاد می کردند، اما اکنون شاهد آن هستیم که نه تنها دیگر کمتر کسی درخت می کارد، بلکه اغلب نیز درختان موجود را به دلایل غیرموجهی از بین می برند.

خادم اضافه نمود: رسیدگی به درختان و گیاهان در سطح شهر، ابتدا بر عهده خود شهروندان است و در صورت مشارکت عمومی، امکان توسعه این امر نیز فراهم می گردد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: در راستای توسعه فضای سبز در سال های گذشته اقدام به کاشت 600 اصله نهال یاس درختی (millingtonia hortensis)در محدوده میدان انقلاب تا میدان شهداء، حاشیه بلوار سید جمال الدین اسدآبادی و بلوار امام خمینی(ره) شده که بخشی از آن به دلایل مختلف از بین رفته و حودو 40 درصد آنها باقی مانده است.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت سه سال، این گونه گیاهی به گل نشسته است، ادامه داد: در امسال نیز در راستای توسعه فضای سبز اقدام به کاشت مجدد این گونه گیاهی در محدوده مرکز شهر بندرعباس شده است.

این مقام مسئول با اشاره به این کونه دارای گل های معطر و خوشبو اعلام کرد: این گونه انتخاب مناسبی برای کاشت در حاشیه خیابان ها و روبروی اماکن تجاری است که ضمن ایجاد سایه منعی برای دید تابلوهای تبلیغاتی نخواهد داشت.

خادم در خاتمه خواهان همراهی و مشارکت بیش از پیش شهروندان در حفظ و توسعه فضای سبز شهری شد و افزود: رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه فضای سبز بدون همکاری شهروندان میسر نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیازمند همکاری شهروندان بندرعباسی در نگهداری فضای سبز هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند همکاری شهروندان بندرعباسی در نگهداری فضای سبز هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید