محاسبه وزن جعبه با شیرینی، کم فروشی است

به گزارش وبلاگ بهابادی، اداره کل استاندارد تهران اعلام کرده که در راستای مقابله با کم فروشی با اصناف استان مکاتباتی را داشته و در خصوص خالص فروشی اطلاع رسانی لازم را به آن ها، به ویژه اتحادیه صنف قنادان و شیرینی فروشی ها انجام داده است.

محاسبه وزن جعبه با شیرینی، کم فروشی است

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این اداره کل در جریان بازرسی های ویژه ایام عید و ماه رمضان، در بیشتر بازرسی ها از قنادی ها، کم فروشی و عدم خالص فروشی مشاهده شده است؛ بنابراین به قنادی ها و شیرینی فروشی ها تذکر داده شده که در صورت عدم خالص فروشی شامل محاسبه وزن جعبه و سینی، مرتکب جرم شده و پرونده آن ها با ارسال به مراجع ذیصلاح، جهت طی مراحل و برخورد قانونی، پیگیری خواهد شد.

بر اساس آمار اداره استاندارد استان تهران تا به امروز پرونده 26 قنادی متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده و پرونده چند قنادی صاحب نام و شناخته شده شهر تهران نیز به مراجع مربوطه برای برخورد قانونی ارسال شد.

گفتنی است شهروندان می توانند هنگام خرید از فروشندگان شیرینی بخواهند که خالص فروشی را رعایت کنند.

همچنین مصرف کنندگان باید هنگام خرید به چند نکته دیگر توجه کنند؛ از جمله اینکه وسایل توزین و ترازو ها برچسب آزمون دوره ای داشته باشند و این برچسب در معرض دید خریدار قرار گیرد و از خرید محصولات مشمول استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد در این مراکز خودداری کنند.

جعبه های مقوایی شیرینی و سینی های زیر آن باید دارای نشان استاندارد باشند و در صورت مشاهده نشان استاندارد نیز می توانند کد 10 رقمی درج شده زیر نشان را به سامانه پیامکی 10001517 ارسال کرده و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنند.

گفتنی است شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از این دست، مراتب را با شماره های تلفنی 1517 و 49983300 و یا با مراجعه به سایت سازمان ملی استاندارد ایران، قسمت میز خدمت - سامانه ملی رسیدگی به شکایات به آدرس WWW.INSO.GOV.IR اطلاع دهند.

منبع: فرارو

به "محاسبه وزن جعبه با شیرینی، کم فروشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاسبه وزن جعبه با شیرینی، کم فروشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید