ضوابط مالی ثبت نام مدارس اعلام شد، نحوه دریافت وجوه مجاز ، دریافت یاری داوطلبانه ممنوع

به گزارش وبلاگ بهابادی، دریافت هرگونه وجه مجاز صرفاً به وسیله دستگاه کارت خوان یا واریز به شماره کارت مجازی یا حساب جاری با پیش شماره 415 به نام مدرسه مجاز است و درصورتی که مدیر مدرسه مجبور به دریافت چک از والدین شود مقابل عبارت در وجه ... شماره حساب جاری مدرسه و نام مدرسه قید شود تا وجوه مستقیماً به حساب مجاز مدرسه واریز شود. دریافت وجه نقد و دریافت چک در وجه حامل ممنوع است.

ضوابط مالی ثبت نام مدارس اعلام شد، نحوه دریافت وجوه مجاز ، دریافت یاری داوطلبانه ممنوع

به موجب دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی 1403-1402، اخذ هرگونه وجه به استثنای وجوه مربوط به بیمه دانش آموزی، هزینه کتب درسی و لباس کار در هنرستان ها، خارج از ضوابط این آیین نامه، به وسیله مدیران مدارس ممنوع است.

به گزارش ایسنا، مقررات مالی ثبت نام دانش آموزان در مدارس برای سال تحصیلی 1403-1402 به این توضیح است:

1- به استناد ماده 133 آیین نامه اجرایی مدارس، در مدارس دولتی اخذ هرگونه وجه به استثنای وجوه مربوط به بیمه دانش آموزی و هزینه کتب درسی و لباس کار در هنرستان ها، خارج از ضوابط این آیین نامه، به وسیله مدیران مدارس ممنوع است. دریافت یا اعطای یاری های داوطلبانه مردمی در خارج از فصل ثبت نام مدرسه، بلامانع است.

- نرخ بیمه حوادث و مازاد درمان دانش آموزان برای سال تحصیلی 1403-1402، به صورت علی الحساب و بر اساس نرخ سال گذشته است.

- مطابق شیوه نامه سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1403-1402 به شماره 101/471 مورخ 1401/12/16، بهای کتاب های درسی برای ثبت سفارش گروهی صرفاً بر اساس قیمت های ثبت شده در پشت جلد کتاب (ثبت شده در سامانه مربوط) بوده و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع است.

- اطلاع رسانی نرخ بیمه حوادث و کتب درسی و نصب جدول مبالغ موردنظر در محل ثبت نام الزامی است.

- دریافت وجوه مربوط به سرویس حمل ونقل دانش آموزان، یاری های مردمی و فعالیت های فوق برنامه با هماهنگی و موافقت انجمن اولیاء و مربیان مدرسه و با رعایت سایر قوانین و مقررات، صرفاً بعد از آغاز سال تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.

- دریافت هرگونه وجه مجاز صرفاً به وسیله دستگاه کارت خوان یا واریز به شماره کارت مجازی یا حساب جاری با پیش شماره 415 به نام مدرسه مجاز است و درصورتی که مدیر مدرسه مجبور به دریافت چک از والدین شود مقابل عبارت در وجه ... شماره حساب جاری مدرسه و نام مدرسه قید شود تا وجوه مستقیماً به حساب مجاز مدرسه واریز شود. دریافت وجه نقد و دریافت چک در وجه حامل ممنوع است.

2- مدارس هیئت امنایی از نوع مدارس دولتی محسوب می شود و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش آموزی و کتاب های درسی) در زمان ثبت نام در این مدارس مجاز نیست.

در ضمنً در مورد دریافت هزینه های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه این مدارس که به تصویب شورای آموزش و پرورش رسیده است با رعایت دقیق مقررات پس از آغاز سال تحصیلی اقدام لازم به عمل آید.

3-به استناد بخشنامه شماره 61298 مورخ 1397/04/11 برقراری هرگونه رابطه مالی مدارس با مؤسسات در مورد برگزاری آزمون و کتاب های یاری درسی ممنوع است.

4 - فرایند استفاده از خدمات حمل ونقل دانش آموزان متعاقباً از طرف دفتر انجمن اولیاء و مربیان ارسال خواهد شد.

- دریافت هرگونه وجه بابت سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان از طرف مدیران مدارس تا زمان مشخص تکلیف نهایی شرایط خدمات حمل ونقل دانش آموزی ممنوع است.

- مدیران مدارس استفاده نماینده از سرویس روستا مرکزی (دولتی) موظف اند هنگام ثبت نام مشخصات دانش آموزان استفاده نماینده از این نوع سرویس را در محل تعبیه شده در سامانه سیدا ثبت نمایند تـا به وسیله اداره منطقه تأیید شود.

- با توجه به اینکه در سال های اخیر بیشترین سوانح، تصادفات و آسیب به دانش آموزان در حوزه مدارس روستایی رخ داده است، مدیران این مدارس با هماهنگی انجمن اولیاء و مربیان مدرسه و اداره آموزش و پرورش منطقه نسبت به پیش بینی خدمات ایمن و سلامت محور برای دانش آموزان اقدام نمایند و هرگونه استفاده از خودروهای غیرمجاز و شخصی تهدیدنماینده امنیت و سلامت دانش آموزان به وسیله والدین را به اداره آموزش و پرورش منطقه خود گزارش نمایند.

5- مدیران مدارس مجاز به عقد هیچ گونه قراردادی با تولیدنمایندگان لباس فرم دانش آموزی نیستند.

فرایند نحوه تهیه لباس فرم دانش آموزان پس از مشخص تکلیف نهایی از طرف دفتر انجمن اولیاء و مربیان ارسال خواهد شد.

- به جهت عدم تحمیل هزینه های اضافی به خانواده ها، مدیران مدارس تدبیری اتخاذ نمایند که دانش آموزان بتوانند از لباس سالم و قابل استفاده سال های پیش استفاده نموده و والدین در صورت تمایل با رعایت رنگ و مدل مصوبه مدرسه می توانند خود نسبت به دوخت و تهیه لباس فرزندشان اقدام نمایند.

منبع: عصر ایران

به "ضوابط مالی ثبت نام مدارس اعلام شد، نحوه دریافت وجوه مجاز ، دریافت یاری داوطلبانه ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضوابط مالی ثبت نام مدارس اعلام شد، نحوه دریافت وجوه مجاز ، دریافت یاری داوطلبانه ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید