سیستم فن خنک کننده PS5 در آینده و با انتشار آپدیت های نرم افزاری بهینه سازی خواهد شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، یاسوهیرو اوتوری در اظهارت جدید خود اعلام نموده که نحوه عملکرد فن خنک کننده سیستم پلی استیشن 5، در آینده و با ارائه آپدیت های نرم افزاری برای هر بازی بهینه سازی خواهد شد.

سیستم فن خنک کننده PS5 در آینده و با انتشار آپدیت های نرم افزاری بهینه سازی خواهد شد

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از زومجی، بعد از مشکل فراوری صدای زیاد و عدم بهینه سازی مناسب فن خنک کننده در کنسول پلی استیشن 4، انتظار می رفت تا سونی در مورد PS5، راه حلی بهتر و دقیق تری را برای مسئله تهویه حرارت فراوریی سیستم ارائه کند. چیزی که براساس گزارش ها و دیدگاه های اولیه افرادی که تا به امروز امکان دسترسی به این کنسول را داشتند دقیقاً مطابق انتظارات بوده و منابع متعددی تا به امروز سیستم خنک کننده کنسول را بسیار بی صدا و کاملاً مؤثر و کارآمد توصیف نموده اند.

حالا به نظر می رسد که سونی در نظر دارد تا در آینده نیز به صورت پیوسته به بهینه سازی کنسول و سیستم خنک کننده ویژه آن پرداخته و ظاهراً این کار ازطریق آپدیت های نرم افزاری صورت خواهد گرفت. یاسوهیرو اوتوری رئیس تیم طراحی سیستم حرارتی و مکانیکی پلی استیشن 5 در مصاحبه جدید خود با وبسایت 4Gmaer اظهار داشته که سونی همچنان به جمع آوری داده ها از نحوه عملکرد فن خنک کننده PS5 ادامه داده و در ادامه بهینه سازی ها و تنظیمات بیشتری را ازطریق آپدیت های فرم ویر ارائه خواهد نمود.

وی در بخشی از صحبت های خود می گوید:

در آینده بازی های بسیار متنوعی برای این کنسول ارائه خواهد شد. لذا احتیاج است تا به منظور بهینه سازی ایده آل سیستم خنک کننده کنسول، داده های مربوط به نحوه رفتار APU در هر بازی جمع آوری شده و چگونگی عملکرد فن بر این اساس مشخص گردد. ما در نظر داریم تا در آینده براساس این داده ها به بهینه سازی عملکرد فن بپردازیم.

وی در ادامه اظهارات خود می گوید:

پلی استیشن 5 سه حسگر حرارتی جداگانه دارد که روی بورد اصلی نصب شده و مسئولیت کنترل سرعت فن براساس دمای داخلی دستگاه و بالاترین دمایی را که هریک از این سه حسگر نشان می دهند برعهده خواهند داشت. پارامترهای مؤثر در کنترل این سه سنسور، با آپدیت های نرم افزاری به روزرسانی خواهند شد.

چندی پیش اعلام شده بود که فن خنک کننده سخت افزار پلی استیشن 5، علت اصلی طراحی عظیم ظاهر این کنسول است. طبق ادعای یاسوهیرو، سونی به دلیل بالا رفتن هزینه های فراوری، به جای استفاده از دو عدد خنک کننده کوچک، یک سیستم عظیم را در دستگاه خود تعبیه نموده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "سیستم فن خنک کننده PS5 در آینده و با انتشار آپدیت های نرم افزاری بهینه سازی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم فن خنک کننده PS5 در آینده و با انتشار آپدیت های نرم افزاری بهینه سازی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید