خبرنگاران ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک در منطقه 9 تهران

به گزارش وبلاگ بهابادی، تهران- خبرنگاران- شهردار منطقه 9 تهران اظهار داشت: نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک در محدوده پادگان جی و خیابان اجتماعی استاد معین و در نزدیکی دو محله شهید دستغیب و امامزاده عبدالله منطقه 9 تا بهار 1400 ساخته می شود.

خبرنگاران ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک در منطقه 9 تهران

به گزارش وبلاگ بهابادی از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید مصطفی موسوی، روز یکشنبه درباره ساخت بوستان دوستدار کودک در این منطقه گفت: یکی از پروژه های کلیدی که در مرحله طراحی قرار گرفته است ساخت نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران در منطقه 9 است که خیلی از اتفاقات آن با کودک هماهنگ است.

وی افزود: در پادگان جی بعد از توافق برای ایجاد خیابان اجتماعی، قرار شد بخشی از آن نیر برای ایجاد بزرگراهی که یادگار امام را به لشکری متصل کند در نظر گرفته شود. این فضای 4/5 هکتاری در توافق با وزارت دفاع تملک شد و بزرگراه بعد از ساخت از زیر آن عبور می کند، در بخش وسط آن درختان قرار دارند و سطح روی بزرگراه به جزئی از این بوستان اختصاص داده می شود.

موسوی ادامه داد: این در حالی است که در طرح های اولیه این فضا به خیابان اختصاص داده شده بود اما با بررسی های اجرا شده به این نتیجه رسیدیم که با وجود خیابان های اجتماعی، نوری نیارکی و سی متری جی، نیازی به این خیابان وجود ندارد و تنها برای عبور ضروری خودروهای امداد در وسط این بوستان یک خیابان طراحی می شود و مابقی آن به بوستان اختصاص داده می شود.

شهردار منطقه 9 با بیان اینکه کلنگ ساخت این بوستان دوستدار کودک چند ماه پیش توسط شهردار تهران زده شد، عنوان کرد: معمولاً در بوستان ها به جز وسایل بازی، بسکمک از اتفاقاتی که می افتد شاید برای استفاده کودک مناسب نباشد اما در پارک دوستدار کودک مواردی دیده شده که ویژه استفاده کودک باشد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی، این بوستان در بهار سال 1400 افتتاح می شود، گفت: سرانه فضای سبز منطقه حدود 5.8 متر است، البته در محدوده فرودگاه و در پایگاه یکم شکاری درخت های زیادی کاشته شده که با احتساب آن شاید سرانه فضای سبز منطقه به 15 متر نیز برسد اما از آنجا که شهروندان منطقه نمی توانند از آن فضا استفاده کنند، بنابراین نباید آن را به حساب سرانه فضای سبز منطقه آورد.

شهردار منطقه 9 با بیان اینکه بوستان دوستدار کودک در نزدیکی دو محله امامزاده عبدالله و شهید دستغیب قرار گرفته است که از هیچ گونه فضای سبز و پارکی برخوردار نیستند، یادآور شد: این پارک می تواند به ایجاد فضای سبز در این دو محله در منطقه کمک کند، کما اینکه خیابان اجتماعی نیز در حال حاضر به محل ورزش و بازی بچه ها این دو محله تبدیل شده است. همچنین بازی شن و آبنما در بوستان دوستدار کودک طوری طراحی می شود که بچه ها بتوانند در آن، آب بازی کنند و فضای دریا برای آنها تداعی شود.

به گزارش وبلاگ بهابادی، منطقه 9 شهرداری تهران در غرب شهر تهران قرار گرفته است، این منطقه از 2 ناحیه تشکیل شده و دارای هشت محله است که ناحیه یک شامل سه محله و ناحیه 2 شامل پنج محله است.

خیابان آذری، مهرآباد شمالی و جنوبی، 30 متری جی، یافت آباد، 20 متری شمشیری، 21 متری جی، بلوار استاد مشخص، تهرانسر و پل ساوه از محله های منطقه 9 است و فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پارک المهدی از مهمترین اماکن این منطقه به شمار می رود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک در منطقه 9 تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک در منطقه 9 تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید