بستنی ها از تورم آب شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، تولیدکنندگان لبنیات با نزدیک شدن به رکود بالقوه ایالات متحده، تحت تاثیر تورم و آب وهوای بد قرار گرفته اند.

بستنی ها از تورم آب شد

به گزارش ایسنا.کارشناسان اظهار کردند که مطمئناً صحبت های زیادی در خصوص تورم در قفسه ها و قیمت مواد غذایی وجود دارد و باید وجود داشته باشد، زیرا این افزایش هشت تا 12 درصدی که در بعضی موارد بیشتر است، نسبت به سال گذشته خانواده ها را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد.

اگرچه تورم در ایالات متحده نشانه هایی از کاهش را نشان داده است، اما بر اساس آخرین انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) همچنان بالا و در 6.5 درصد به جای مانده است.

قیمت کالا های اساسی خانگی مانند تخم مرغ، کره و شیر همچنان در سال گذشته به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است. آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده حاکی از آن است که قیمت تخم مرغ کمتر از 60 درصد نسبت به سال قبل و 11.1 درصد ماهانه افزایش یافته است که عمدتاً به علت شیوع آنفلوآنزای پرندگان است. در همین حال، قیمت کره سالانه 35.3 درصد افزایش یافت در حالی که قیمت شیر 12.5 درصد افزایش یافت.

این هزینه های بالاتر نه تنها بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد، بلکه بر تولیدکنندگان لبنیات و شرکت های لبنی نیز تأثیر می گذارد. قیمت بستنی که با محصولاتی مانند شیر و تخم مرغ تهیه می گردد، در آخرین گزارش شاخص قیمت مصرف کننده سالانه 15 درصد افزایش یافت.

مهم است که بدانیم شرایط مالی فعلی و تأثیری که بر کشاورزان می گذارد، چیست. هزینه های ورودی در سطح مزرعه به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش فاینس، در آنالیز که در سال 2022 انجام شد، 42 درصد از کشاورزان هزینه های بالای نهاده را به عنوان نگرانی اصلی خود برای سال 2023 ذکر کردند در حالی که 21 درصد افزایش نرخ بهره را انتخاب کردند. یکی دیگر از عواملی که باعث عدم اطمینان و قیمت های بالاتر برای کشاورزان می گردد، شرایط آب وهوایی متغیر بوده است که چالش برانگیز است.

منبع: فرارو

به "بستنی ها از تورم آب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستنی ها از تورم آب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید