برنامه های زیرساخت برای اینترنت پایدار و امن

به گزارش وبلاگ بهابادی، محمد جعفرپور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای پایداری و کیفیت ارتباطات زیرساخت سال گذشته کمیته پایداری شبکه تشکیل شد و خروجی های خوبی داشت گفت: یکی از موضوعات مهم در مراکز مخابراتی، پایداری شبکه برق رسانی مراکز است که متأسفانه در سال های گذشته به این موضوع توجه چندانی نشده و این امر موجب انباشت اقدامات مورد احتیاج برای توسعه و بهسازی المان های مهمی مثل دیزل ژنراتور و سیستم های UPS شده است.

برنامه های زیرساخت برای اینترنت پایدار و امن

وی گفت: این بهسازی و توسعه در بخش برق، توان و انرژی زیادی می طلبد ولی به لطف خدا و با کوشش های شرکت ارتباطات زیرساخت، عقب ماندگی این حوزه در حال جبران بوده و تقریباً در تمام مراکز زیرساختی، توسعه و بهسازی شبکه برق رسانی، در حال اجرا است.

وی در مورد برنامه شرکت زیر ساخت برای برقراری ارتباطات پایدار و باکیفیت برای مردم اضافه نمود: نکته مهم در مورد کیفیت ارتباطات از دید مشترک انتهایی، در مرحله اول کیفیت شبکه های دسترسی و تجمیع است که به وسیله اپراتورهای موبایل و ثابت ارائه می گردد. این شبکه ها احتیاج به توسعه و بهسازی مداوم دارند تا مردم تجربه کاربری با کیفیتی در ارتباطات خود احساس نمایند و اپراتورهای مخابراتی باید جوابگوی احتیاج ارتباطی با کیفیت برای مشتریان خود باشند.

جعفرپور توضیح داد: هدف ارتباطات زیر ساخت به عنوان تنها متولی شبکه های مادر مخابراتی کشور، توسعه و ایجاد زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی پایدار و با کیفیت در راستای پیش برد اهداف شبکه ملی اطلاعات است؛ و به نوعی شرکت ارتباطات زیرساخت پیشران اکوسیستم ارتباطات دیجیتال امن و پایدار در کشور محسوب می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت و گستردگی شبکه با بیش از 100 هزار کیلومتر کابل فیبر نوری و 42 ترابیت بر ثانیه ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال، یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در منطقه غرب آسیا و یکی از اپراتورهای شناخته شده و با اعتبار در جهان هستیم که این موضوع اهمیت کیفیت و پایداری شبکه را در تأمین احتیاجهای زیرساخت ارتباطی کشور و تبدیل شدن به هاب ترانزیت دیجیتال در منطقه به وضوح نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بعلاوه در مورد پایداری شبکه کابل فیبر نوری اعلام کرد: در موضوع پایداری شبکه کابل فیبر نوری، مقاوم سازی کابل فیبرنوری موجود و ایجاد افزونگی چندگانه برای بعضی مسیرها با اولویت مراکز حساس و مهم در دستور کار قرار گرفته و حجم قابل توجهی از کابل کشی ها تا به امروز اجرا شده و بخش به جای مانده نیز در حال اجرا است. دستورالعمل جامعی برای مقاوم سازی مسیرهای کابل فیبرنوری تهیه شده و در سراسر کشور به وسیله همکاران در استان ها در حال اجراست.

وی با اشاره به برنامه توسعه ای پایداری تجهیزات اکتیو شبکه و اینکه بخشی از این توسعه برای ایجاد افزونگی شبکه استفاده می گردد گفت: تأمین تجهیزات در حوزه انتقال و در حوزه شبکه دیتا و همین طور تأمین تجهیزات ترانزیت صوت طی پروژه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است و بخش قابل توجهی از این تجهیزات در حال نصب و بهره برداری است و با توجه به پروژه هایی که در سال گذشته و امسال تعریف شده و در حال اجراست، به جرأت می توانیم بگوییم شبکه ارتباطات زیرساخت کشور در حال توسعه چند برابری است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه های زیرساخت برای اینترنت پایدار و امن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های زیرساخت برای اینترنت پایدار و امن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید