این 6 ممنوعیت ازدواج، شما را شوکه می نماید

به گزارش وبلاگ بهابادی، در فرهنگ ها و ادیان مختلف ازدواج با بعضی افراد دارای ممنوعیت است. این ممنوعیت ها را همه باید از آن مطلع باشند تا بتوانند رعایت نمایند.

این 6 ممنوعیت ازدواج، شما را شوکه می نماید

ممنوعیت های مشروط در ازدواج شامل موارد متعددی می گردد. برخی از ازدواج ها تحت شرایطی ممنوع هستند و اگر موانعی که وجود دارد برداشته گردد، این ممنوعیت ها از بین می روند و دختر و پسر می توانند با یکدیگر ازدواج نمایند. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

ممنوعیت های مشروط در ازدواج

ممنوعیت های ازدواج در برخی موارد موقتی یا مشروط است.

  • یکی از ممنوعیت های مشروط در ازدواج در خصوص ممنوعیت ازدواج با دو خواهر همزمان است. این ممنوعیت پس از جدایی از یک خواهر و انتها یافتن عده وی از بین می رود و مرد می تواند با خواهر همسر سابقش ازدواج کند و چنین ازدواجی ممنوعیتی ندارد.
  • ازدواج با برادرزاده و خواهرزاده زن یکی دیگر از ممنوعیت های مشروط در ازدواج است. این ازدواج مشروط به اجازه زن است و اگر زن اذن چنین کاری را به مرد ندهد، این ازدواج باطل است. گفتنی است در شرایطی که زن اجازه این ازدواج را به مرد می دهد چنین ازدواجی صحیح است. نکته مهمی که باید بیان کنیم آن است که در ازدواج با خاله یا عمه زن نیز احتیاج به اذن او هست.
  • از ممنوعیت های مشروط در ازدواج، زمانی است که زن مسلمان با مرد غیرمسلمان ازدواج نموده است. این ازدواج جایز نیست. بنابراین اگر فرد تغییر دین دهد می تواند با زن مسلمان ازدواج کند.
  • ازدواج یک زن ایرانی با تبعه خارجی در مواردی هم که مانع قانونی ندارد، منوط به اجازه مخصوص از طرف دولت بوده و پس از کسب اجازه، این ازدواج از حالت ممنوع خارج می گردد. اگر به مسائلی پیرامون حضانت علاقه دارید، به مطلب حضانت فرزند نامشروع با کیست؟ مراجعه کنید.
  • یکی دیگر از ممنوعیت های مشروط در ازدواج موردی است که زن سه مرتبه متوالی با مردی ازدواج نموده باشد و مطلقه شده و بر مرد حرام شده باشد. مگر اینکه با ازدواج دائم به عقد مرد دیگری در آمده باشد و با وی رابطه داشته باشد سپس از او طلاق گرفته و با همسر سابق خود مزدوج گردد.
  • دولت می تواند ازدواج برخی از مستخدمین و مأمورین رسمی و محصلین دولتی را با زنی که تبعه خارجه باشد موکول به اجازه مخصوص نماید. (مانند برخی از کارکنان دیپلماتیک)

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی، مطلب زن در چه مواردی حق انتخاب مسکن دارد؟ را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "این 6 ممنوعیت ازدواج، شما را شوکه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 6 ممنوعیت ازدواج، شما را شوکه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید