یک خانواده خودرویی غیب شد

به گزارش وبلاگ بهابادی، دومین دور فروش خودرو با مکانیزم بدون قرعه کشی در دسترس متقاضیان نهاده شد. سیاستگذار خودرویی در دور اول فروش محصولات خودروسازان از مسیر سامانه یکپارچه با مکانیزم نو توانست 9 خودروساز را دور هم جمع کند، اما دور دوم پیش فروش گسترده صمت در حالی استارت خورد که شاهد افت تعداد شرکت های خودروساز هستیم.

یک خانواده خودرویی غیب شد

به گزارش اکوایران، خانواده هایما که قرار بود در دومین دور از فروش محصولات خودروسازان با ساز و کار نوبت دهی در دسترس متقاضیان قرار بگیرد، با انتشار اسامی محصولات عرضه شده در سامانه یکپارچه، غیب شد.

ایران خودرو بعد از اتمام دور اول به طور تلویحی اعلام نمود با توجه به حجم تقاضایی که برای محصولات فراوریی این خودروساز ایجاد شد، سقف فراوری خود در امسال را پُر نموده است؛ بنابراین قصد ندارد بار دیگر در دور تازه فروش صمت حضور پیدا کند.

با توجه به اینکه این مساله از سوی مدیرعامل این خودروساز مطرح شده بود، بسیاری تصور کردند دور دوم عرضه محصولات خودروساز با ساز و کار نوبت دهی، بدون ایران خودرو برگزار خواهد شد، اما به فاصله اندکی علیمردان عظیمی در گفت وگویی، از عرضه اعضای خانواده هایما در دور دوم فروش محصولات شرکت های خودروساز با ساز و کار بدون قرعه کشی اطلاع داد.

در آن موقع پیش بینی می شد که سیاستگذار خودرویی برای اینکه تنور دور دوم فروش خودرو را گرم کند به آبی های جاده مخصوص تکلیف نموده تا به هر شکل ممکن در دور تازه فروش خودرو شرکت نمایند. بعد از اعلام حضور اعضای خانواده هایما در دور دوم پیش فروش گسترده صمت این گمانه مطرح شد که شاید خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص عضو تازهی که به خانواده هایما اضافه شده، یعنی هایما S8 را در این طرح فروش عرضه کند؛ اما در عمل شاهد بودیم نه تنها خبری از هایما S8 در این دور از فروش نبود، بلکه دو عضو دیگر خانواده هایما یعنی هایما S7 پلاس و هایما S5 گیربکس 6 سرعته اتوماتیک نیز در این طرح فروش غایب بودند. بنابراین می توان گفت خانواده هایما در این طرح فروش ناگهان غیب شدند.

علت این مساله را باید اعلام فرمول تازه قیمتی برای محصولات مونتاژی شرکت های خودروساز قلمداد کرد. با توجه به تاکید صمت در ارتباط با تمکین خودروسازان از فرمول تازه قیمتی که به وسیله اعضای شورای رقابت نهایی شده، به نظر می رسد ایران خودرویی ها تصمیم گرفتند تا بطور موقت از عرضه محصولات مونتاژی خود جلوگیری نمایند تا آب ها از آسیاب بیفتد؛ شاید فرجی شد و تغییری در فرمول شورای رقابت برای کشف قیمت محصولات مونتاژی رخ داد.

منبع: فرارو

به "یک خانواده خودرویی غیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک خانواده خودرویی غیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید