کشف دو اسکلت تازه و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!

به گزارش وبلاگ بهابادی، قربانیان پمپئی فقط با فوران کوه وزوو کشته نشدند. تجزیه و تحلیل دو اسکلت نشان می دهد که زلزله های متعدد در جریان فوران، یکی دیگر از دلایل کشته شدن مردم شهر بوده است.

کشف دو اسکلت تازه و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از دیلی میل، فوران فاجعه بار وزوو بر شهر پمپئی در سال 79 بعد از میلاد رخ داد و بیش از 1000 نفر را دفن کرد. این فوران یکی از معروف ترین فوران های آتشفشانی تاریخ است که بیش از 1000 نفر را زیر آوار داغی از خاکستر دفن کرد، اما کارشناسان می گویند که زلزله نیز در کشتن قربانیان پمپمئی در جریان فوران وزوو نقش داشته است.

اسکلت های تازه کشف شده نشان می دهند که شهر متروک ایتالیا با رویداد های لرزه ای خشن پیرامون فوران تاریخی در سال 79 پس از میلاد از بین رفته است. این استخوان ها متعلق به مردان حداقل 55 ساله در زیر دیواری یافت شد که باستان شناسان معتقدند قبل از غرق شدن زیر خاکستر آتشفشان، فرو ریخته است.

گمان می رود که هر دو قربانی بر اثر ضربه های متعدد جان خود را از دست داده باشند. آخرین فناوری به کارشناسان اجازه می دهد تا آخرین لحظات زندگی آن ها را بازبینی نمایند. گابریل زوکتریگل، مدیر پارک باستان شناسی پمپئی گفت: در سال های اخیر متوجه شده ایم که رویداد های لرزه ای خشن و قدرتمندی در زمان فوران اتفاق افتاده است. تکنیک های حفاری مدرن به ما یاری می نماید تا جهنمی که شهر پمپئی را در دو روز به طور کامل ویران کرد و باعث کشته شدن بسیاری از ساکنان آن شد، بهتر درک کنیم.

کارشناسان بر این باورند که این دو مرد در جستجوی جای امن کنار دیوار رفته بودند، اما ساختمان فروریخت. پمپئی یک آزمایشگاه باستان شناسی بزرگ است که در سال های اخیر قوت خود را دوباره به دست آورد و دنیا را با اکتشافات مستمر شگفت زده نموده است.

فوران سال 79 بعد از میلاد نه تنها پمپئی را مدفون کرد، بلکه شهر های اوپلونتیس و استابیا را نیز دفن کرد و شهر هرکولانیوم به وسیله یک جریان گلی ویران شد. اجساد زیادی زیر لایه محافظ خاکستر محافظت شدند. این دو اسکلت، از جدیدترین اکتشافات مربوط به پمپئی است که گمان می رود ارباب و خدمتکار بوده اند. اسکلت ها در جریان حفاری یک ویلا در حومه روم باستان پیدا شدند. ظاهرا این دو مرد از ریزش اولیه خاکستر نجات یافتند، سپس در اثر انفجار آتشفشانی قدرتمندی که روز بعد روی داد، کشته شدند.

منبع: فرارو

به "کشف دو اسکلت تازه و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دو اسکلت تازه و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید