چرا زهره دوقلو اهریمنی زمین است؟

به گزارش وبلاگ بهابادی، دیجیاتو نوشت: ناسا در این ویدیو شرح داده که علت اصلی این امر، نحوه تشکیل دو سیاره است.

چرا زهره دوقلو اهریمنی زمین است؟

از سیاره زهره اغلب به عنوان دوقلو اهریمنی زمین یاد می گردد و علت خوبی هم برای این موضوع وجود دارد. این دو سیاره به طرز وحشتناکی شبیه هم هستند و اکنون ناسا ویدیوی جدیدی را منتشر نموده که شرح می دهد شباهت آن ها به نحوه شکل گیری سیارات مربوط می گردد.

شاید در نگاه اول احمقانه به نظر برسد که یک سیاره را دوقلو اهریمنی سیاره دیگری عنوان نمود، اما زهره و زمین چنین ارتباطی با یکدیگر دارند. به گفته دکتر لوری گلیز، مدیر علوم سیاره ای ناسا، دلایل زیادی وجود دارد تا این دو سیاره را دوقلو یکدیگر بنامیم. با این حال، زهره کاملاً از سیاره ما متفاوت بوده است.

چرا زهره دوقلو اهریمنی زمین است؟

دکتر گلیز در ویدیویی شرح می دهد، زمین و دوقلو اهریمنی آن هر دو در یک منطقه از فضا توسعه رشد نموده اند. علاوه بر این، هر دو سیاره از یک نوع مواد تشکیل شده اند. با این حال، برخلاف زمین، زهره دارای جوی سمی مملو از دی اکسید کربن و ابرهای زرد رنگ اسید سولفوریک است که گرما را در خود نگه می دارد و سیاره را به شدت داغ می نماید.

در واقع، دوقلو اهریمنی زمین داغ ترین سیاره در منظومه شمسی ماست، حتی با وجود اینکه عطارد به خورشید نزدیک تر است. علاوه بر این، زهره با چرخش خود در مقایسه با زمین و سیارات دیگر به سمت عقب می چرخد. به این ترتیب، خورشید از غرب آن طلوع و از شرق خود غروب می نماید.

پس چگونه این سیاره که نزدیک ترین همسایه زمین است و شباهت بسیار زیادی به آن دارد، تا این مقدار متفاوت شده اند؟ دانمشندان هنوز جواب دقیقی برای این موضوع پیدا ننموده اند، با این حال، دکتر گلیز می گوید که بعضی معتقدند مسئله ای در زهره اتفاق افتاده که آن را به همزاد اهریمنی زمین تبدیل نموده است. بعلاوه، دکتر گلیز بر این باور است که اتفاق خوبی برای زمین اتفاق افتاده و در نتیجه آن برای رشد حیات آماده شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "چرا زهره دوقلو اهریمنی زمین است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا زهره دوقلو اهریمنی زمین است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید