هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش وبلاگ بهابادی، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون (24 شهریورماه) کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (پنجشنبه 24 شهریور) با انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و تردد خودروها، بر مقدار غلظت ذرات معلق افزوده می گردد و کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بعلاوه با افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد.

وزش باد نسبتا شدید تا ساعات پایانی پنجشنبه نیز سبب کاهش غلظت و پراکندگی ذرات معلق خواهد شد، هرچند در بعضی منطقه ها به ویژه در نواحی جنوبی شهر تهران احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا آدینه (25 شهریور) و کاهش حجم ترافیک صبحگاهی از مقدار غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

بعلاوه حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود و احتمال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر در پاره ای از منطقه ها وجود خواهد داشت.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی آدینه و افزایش نسبی ترافیک شامگاهی نیز تاحدودی بر مقدار غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 123 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است. آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 98 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

لازم به ذکر است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: فرارو

به "هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید