میوه ای که شما را زیبا می نماید

به گزارش وبلاگ بهابادی، بِه، به عنوان یکی از پرخاصیت ترین میو ه ها شناخته می گردد که مصرف آن به تمام گروه های سنی پیشنهاد می گردد.

میوه ای که شما را زیبا می نماید

مصرف میوه جات همیشه به عنوان یکی از مهمترین دسته های غذایی، به وسیله پزشکان پیشنهاد می گردد. در برنامه غذایی هر یک از ما در امتداد یک روز باید مصرف میوه و سبزیجات گنجانده گردد. به، به عنوان یکی از پرخاصیت ترین میو ه ها شناخته می گردد که مصرف آن به تمام گروه های سنی پیشنهاد می گردد.

از خواص به می توان علاوه بر خوش طعم بودنش، می توان به موارد مصرف آن اشاره نمود که هم به شکل خام یا در غذا ها به صورت پخته مصرف کرد.

خواص بِه برای سلامتی

همان طور که عنوان کردیم میوه به فواید بی شماری برای سلامت جسم دارد. این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است. در واقع ترکیبات پلی فنولیک موجود در آن موجب ایجاد خواص آنتی اکسیدانی برای این میوه شده است.

ترکیبات آنتی اکسیدانی نیز به دلیل مقابله با رادیکال های آزاد، اثرات بسیار مثبتی بر سلامت قلب و عروق و پیشگیری از انواع سرطان خواهد داشت. فواید به؛ تنها به این ترکیبات خلاصه نمی گردد. در ادامه این قسمت به صورت جزئی تر به معرفی خواص این میوه خواهیم پرداخت.

فواید جادویی بِه برای پوست و مو

شاید شنیده باشید که از به، به عنوان میوه زیبایی یاد می گردد! شاید خواص فوق العاده به در درمان لک های پوستی و آکنه دلیل اصلی این نامگذاری باشد. مواد موجود در به بعلاوه می تواند موجب روشنی و درخشندگی پوست گردد. به همین دلیل امروزه انواع مختلفی از ماسک ها و کرم ها با استفاده از این میوه تهیه می شوند.

ماسک های خانگی بسیاری هم هستند که می توان آن ها را با استفاده از به، به راحتی درست کرد. ترکیب به و عسل نیز به عنوان ترکیبی معجزه آسا برای مقابله با لک ها و خشکی پوست شناخته می گردد. ترکیب این دو ماده می تواند خاصیت به، را درمان مسائل پوستی دوچندان کند.

طبع بِه در طب سنتی

در طبع سنتی برای به، طبیعتی گرم و معتدل عنوان شده است. همین امر باعث شده است تا تقریبا همه افراد با هر طبعی بتوانند از خواص آن بهره مند شوند. در کتب طب سنتی برای به، خواص بسیار زیادی ذکر شده است. بعلاوه در طب سنتی از دانه های به نیز به عنوان یک داروی پرخاصیت یاد می گردد. این دانه ها برخلاف میوه آن، دارای طبیعتی سرد و تر هستند.

منبع: فرادید

به "میوه ای که شما را زیبا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه ای که شما را زیبا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید