موسوی: دشمن چندبار تجهیزات ارتش ایران را امتحان کرد و ضربه اش را خورد

به گزارش وبلاگ بهابادی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر دشمن می خواهد متوجه به روز بودن یا به روز نبودن تجهیزات ما گردد، می تواند امتحان کند، چندین مرتبه هم امتحان نموده اند و ضربه اش را خورده اند.

موسوی: دشمن چندبار تجهیزات ارتش ایران را امتحان کرد و ضربه اش را خورد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهابادی، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در حاشیه مراسم اختتامیه دوره رزم مقدماتی دانش پژوهان ارتش، در پاسخ به سوالی درباره فضاسازی رسانه های بیگانه درباره تجهیزات و ادوات نظامی مورد استفاده در ارتش، گفت: ادوات ارتش در معرض دید ملت قرار گرفته است و شما وبلاگ بهابادی هم بیش از سایرین این ادوات و تجهیزات را مشاهده نموده اید. مردم باید قضاوت نمایند که آیا ادوات ارتش ادواتی فرسوده است یا اینکه توانایی مقابله با هر دشمنی را دارد.

وی اضافه نمود: ما از دشمنان دعوت نمی کنیم، ولی اگر آن ها می خواهند متوجه به روز بودن یا به روز نبودن تجهیزات ما شوند، می توانند امتحان نمایند؛ به نظرم می رسد چندین مرتبه هم امتحان نموده اند و ضربه اش را هم خورده اند.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: البته ما هیچ وقت سرمایه ای را که داریم دور نمی ریزیم، چرا که این سرمایه ها، سرمایه های ملت هستند و ما اگر بتوانیم تا آخرین گلوله از یک تانکی استفاده کنیم که توانایی مبارزه در میدان دارد، این کار را انجام می دهیم.

سرلشکر موسوی گفت: ما برای یک ریال پول ملت هم ارزش قائل هستیم و از آن کشور ها نیستیم که پول ملت را بگیریم و دور بریزیم. بعضی کشور ها صد ها میلیارد دلار پول ملت شان را صرف تجهیزاتی می نمایند، اما نمی توانند از آن استفاده نمایند؛ میلیارد ها دلار هزینه می نمایند تا از آسمان کشورشان حفاظت نمایند، اما می بینند از همان آسمان همه چیز عبور می نماید.

وی با بیان اینکه ما از تجهیزات مان نهایت استفاده را می کنیم و هر کدام را که بتوانیم بهینه می کنیم و ارتقا می دهیم، گفت: اگر روزی قرار باشد سازندگان اولیه بخشی از تجهیزات ارتش که از قبل از انقلاب مانده، امروز این تجهیزات را ببینند، حتما تعجب خواهند کرد. به روزرسانی، ارتقا، نگهداری صحیح و استفاده حداکثری، راهبرد ارتش در قبال آن دسته از تجهیزات ارتش است که از زمان قبل از انقلاب باقی مانده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران هر آنچه را که احتیاج داشته باشد می سازد، توضیح داد: ارتش برای تهدیدات جدیدی که در جهان به وجود آمده تجهیزات و ادوات مورد احتیاج را طراحی و فراوری می نماید.

وی با بیان اینکه امروز انواع و اقسام تجهیزات ارتش اعم از تجهیزات پدافندی، زیردریایی ها، ناوشکن ها، ناوچه ها، موشک ها، اژدرها، هواپیما ها و انواع تجهیرات زمینی در داخل کشور طراحی و فراوری می گردد گفت: اینکه دشمنان ما را متهم نمایند که تجهیزات مان فرسوده است، نه خیر چنین چیزی نیست. اگر هم دشمنان فکر می نمایند با گفتن این حرف ها ما اموال ملت را دور می ریزیم و خودمان را از این سرمایه ها دور می کنیم، بدانند که ما چنین کاری نمی کنیم.

فرمانده کل ارتش تاکید نمود: ما نه علاقه به جنگ داریم و نه دعوت به جنگ می کنیم، اما دشمنان ما اگر خواستند می توانند در میدان جنگ، تجهیزات و جوانان ما را آزمایش نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه بحث بودجه بحث جدیدی نیست، گفت: در فصل بودجه همه سازمان ها آغاز به بحث کردن راجع به بودجه می نمایند و همه به دنبال این هستند که اثبات نمایند احتیاجشان بیش از آن چیزی است که برای آن ها پیش بینی شده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه اگر سازمان ها به بودجه پیش بینی برای خودشان اعتراض نمایند موضوعی کاملا طبیعی است، گفت:: دشمنان دائما در کشور ما به دنبال این می گردند که مثل مگس زخمی را پیدا نمایند و بر روی آن بنشینند؛ مخاطب باید عاقل باشد که دشمنان حرف هایشان را با چه منظوری می زنند.

فرمانده کل ارتش اعلام نمود: البته متن کامل صحبت های امیر سیاری درباره بودجه منتشر شده و اگر این صحبت ها در کنار متن منتشره توسط رسانه های معاند قرار بگیرد، گاف آن ها کاملا معین می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موسوی: دشمن چندبار تجهیزات ارتش ایران را امتحان کرد و ضربه اش را خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: دشمن چندبار تجهیزات ارتش ایران را امتحان کرد و ضربه اش را خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید