ضرورت هوشمند سازی شهرها

به گزارش وبلاگ بهابادی، خبرنگاران/مازندران رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در دومین نشست کارگروه آموزش، پژوهش فناوری استان بر ضرورت هوشمندسازی شهرها تاکید نمود.

ضرورت هوشمند سازی شهرها

دکتر غلامی راد امروز یکشنبه 7 شهریور در نشست کارگروه آموزش، پژوهش فناوری با بیان اینکه چاره ای جز حرکت به سمت اقتصاد دیجیتال را نداریم، هوشمندسازی شهرها را امری ضروری برشمرد.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد دیجیتال چاره ای نداریم که به سمت این اقتصاد برویم، گفت: باید شرایط استان را آنالیز کنیم زیرا مازندران باید محور فعالیت ها در عرصه های مختلف مالی باشد.

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، با تاکید براینکه شهرها باید به سمت هوشمندسازی برود، اضافه کرد: با توجه به محدودیت زمین فعالیت ها باید به سمت و گونه ای باشد که اقتصاد با بهره گیری حداقل از وسعت سرزمینی را توسعه دهیم تا مشکل بیکاری نیروها راحل کنیم و از دام درآمدی که به سمت زیر میانگین سوق می یابد، رهایی یابیم.

وی الگوی گشت را از جمله پیشنهادات برای برنامه هفتم توسعه ذکر کرد و گفت: در آمایش سرزمین الگوی کشت از اولویت های ما در استان است زیرا اکنون با سطح پایین بازدهی روبرو هستیم و اقتصاد کشاورزی استان به شدت در معرض خطر قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران توضیح داد: با توجه به گرانی نهاده ها، بورس بازی زمین و غیره باید به سمتی برویم که اقتصاد کشاورزی ما کارآمد و پربازده باشد.

وی گفت: توسعه الگوی کشت از اولویت ها است و سازگاری ارقام متنوع مرکبات در استان هم از دیگر برنامه ها و اولویت ها است و باید مراکز تحقیقاتی آنالیز های دقیق تری در این زمینه انجام دهند.

وی اضافه کرد: مرکبات به اسم محصول اول باغی استان به تعداد می رود و باید پژوهشکده مرکبات تحقیقات بیشتری داشته باشد تا در زمینه بهسازی باغات و کیفیت برای توسعه صادرات برنامه ریزی کنیم.

غلامی راد اصلاح ارقام مرکبات را احتیاج ضروری برای حفظ بازارهای داخلی و خارجی دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت هوشمند سازی شهرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت هوشمند سازی شهرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید