تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار گردید

به گزارش وبلاگ بهابادی، تمرین عملیاتی مقابله با آلودگی نفتی به منظور ارتقای توان نیرو های عملیاتی در کانال دسترسی بندر بوشهر برگزار گردید.

تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار گردید

به گزارش از ، رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: به منظور ارتقای سطح توان نیرو های عملیاتی و با توجه به بالا بودن امکان ایجاد آلودگی در بنادر، بعلاوه بر اساس توصیه های کنوانسیون، سالانه دو تا سه مرحله تمرین های مقابله با آلودگی در بنادر استان بوشهر انجام می گیرد.

حجت خسروی اضافه کرد: امروز هم تمرین مقابله با آلودگی نفتی با حضور تیم های مختلف در کانال دسترسی بندر بوشهر برگزار گردید که براساس سناریو معین شده همه تیم های حاضر با انجام دقیق وظایف خود مراحل مانور را با موفقیت به انتها رساندند.

او ادامه داد: بر اساس سناریو، در پایش هوایی کانال دسترسی بندر بوشهر از طریق جایروپلین اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر لکه های آلودگی نفتی مشاهده شد و در اطلاع به مرکز، قایق مقابله با آلودگی برای ارزیابی میدانی به موقعیت اعزام شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اسم کرد: با انجام پایش میدانی تیم مقابله با آلودگی به همراه تجهیزات لازم از طریق یدکش یادگار به موقعیت اعزام شدند بعلاوه شناور جاشویی به اسم شناور طناب گیر هم به موقعیت برای انجام عملیات اعزام شد.

خسروی گفت: با توجه به جریان آب و به منظور محصور کردن آلودگی برای جلوگیری از وسعت بیشتر، عملیات بوم اندازی به طور دقیق انجام گرفت و بلافاصله با دستور فرمانده، عملیات جمع آوری لکه های نفتی و پاکسازی انجام شد.

او اعلام کرد: همه تیم های شرکت کننده تمرین را طبق سناریو و با رعایت اصول بهداشتی و استاندار های لازم با موفقیت به انتها رساندند.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بوشهر برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید