برنامه توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه بیو برگزار گردید

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، بنا بر رسالت پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در راستای ترویج علم و فناوری زیستی و با توجه به یکی ارزشهای بنیادی این پژوهشگاه در توسعه دانش و مهارت های نیروهای انسانی متخصص و متعهد در حوزه های مختلف زیست فناوری، چندین برنامه شامل بازید علمی و نشستهای توانمند سازی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری دانش آموختگان سمپاد شامل مجموعه سخنرانی ها، دوره های آموزشی انلاین و چهار کارگاه حضوری مهندسی ژنتیک و گیاهان تراریخت و ایمنی زیستی، PCR (عملی)، الکتروفورز (عملی) و حیوانات دست ورزی شده ژنتیکی، در سال 1401 در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار گردید.

برنامه توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه بیو برگزار گردید

در این نشست ها، سخنرانی ها و دوره های آنلاینی با عناوین آشنایی با حوزه های مختلف زیست فناوری، مسیر 30 ساله توسعه زیست فناوری، راهبرد فراروی کشورهای در حال توسعه، ویرایش ژنومی، طراحی داروهای نوین برای سرطان و ویروس درمانی سرطان و بیوانفورماتیک برگزار گردید.

بعلاوه شرکت کنندگان در کارگاه های حضوری، به طور نظری با تاریخچه و روش های فراوری گیاهان تراریخته آشنا شده و درباره روش های تشخیص و ردیابی این محصولات و بعلاوه پروتکل کارتاهنا و BCH توضیحات مبسوطی برای آنها ارائه شد. شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مباحث نظری PCR و الکتروفورز DNA، به طور علمی با این دو تکنیک نیز آشنا شدند. بعلاوه اطلاعات مبسوطی درباره حیوانات ترنسژنیک و کاربردهای آن در این نشست ها برای شرکت کنندگان نخبه کشور ارائه شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه بیو برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه بیو برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید