اقدامات جدید ارتش و الحشد الشعبی عراق برای مقابله با بقایای داعش

به گزارش وبلاگ بهابادی، همزمان با تشدید عملیات های تروریستی بقایای داعش در مناطق مختلف شمال و غرب عراق، ارتش و الحشد الشعبی از شروع اقدامات جدید برای مقابله با این عناصر خبر دادند

اقدامات جدید ارتش و الحشد الشعبی عراق برای مقابله با بقایای داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهابادی، بعضی مسئولان نظامی فرماندهی عملیات مشترک (ارتش) و الحشد الشعبی عراق امروز از اقدامات جدید در سراسر کشور برای مقابله با حملات بقایای داعش اطلاع دادند.

الحشد الشعبی در وبسایت اطلاع رسانی خود امروز از شروع عملیاتی جدید در غرب عراق اطلاع داد. احمد نصرالله فرمانده عملیات الانبار در الحشد در بیانیه ای گفت، این عملیات از منطقه و وادی سد الغرب به سمت مناطق صعب العبور شروع شده و شامل همه مناطقی می گردد که احتمال می رود عناصر داعش بتوانند در آن مخفی شوند.

همچنین وبگاه العربی الجدید به نقل از مسئولانی در ارتش عراق گزارش کرد که از جمله اقدامات فعال سازی همکاری اطلاعاتی ساکنان محلی، اجرای عملیات یورش، تفتیش و بازرسی مناطق صحرایی و کوهستانی به ویژه مناطق نزدیک به روستاها و شهرهایی است که شاهد حملات تروریستی بوده اند.

از اوایل ماه جاری میلادی تا کنون عراق شاهد دستکم ده عملیات تروریستی داعش بوده که طی آن شماری از نیروهای امنیتی و شهروندان کشته و زخمی شدند. شهر کرکوک در صدر شهرهایی واقع شده است که شاهد بیشترین حملات تروریستی بود و پس از آن نیز صلاح الدین و دیالی واقع شده است.

یک مسئول نظامی عراق در فرماندهی عملیات مشترک نیز حملات داعش را خطرناک توصیف کرد و گفت که بزودی عملیات نظامی برای پاکسازی مناطق مختلفی که در روزهای گذشته شاهد حملات تروریستی بودند، شروع خواهد شد.

به گفته وی، استراتژی جدیدی در این مناطق به وسیله تقویت حضور امنیتی و نظامی و کوشش برای دریافت اطلاعات از شهروندان و اجرای عملیات هایی در مناطقی که احتمال حضور عناصر داعشی در آن وجود دارد، اجرا خواهد شد و همه این اقدامات نیز با همکای ارتش و نیروی هوایی عراق انجام خواهد شد.

در همین ارتباط نجاح الشمری وزیر دفاع عراق از تشدید کوشش های اطلاعاتی برای مقابله با بقایای داعش اطلاع داد.

طبق گزارش وزارت دفاع عراق، الشمری روز دوشنبه (دیروز) نشستی را در اداره اطلاعات، امنیت و بخش اطلاعات نظامی با فرماندهان برگزار کرد و طی آن مبارزه با عناصر باقی مانده داعش آنالیز شد.

وی تأکید کرد که نباید به داعش فرصت داد تا از شرایط کنونی کشور سوء استفاده کند لذا تشدید کوشش های اطلاعاتی و جمع آوری اطلاعات و تحلیل آن لازم است .

در همین ارتباط نیروهای عراقی در عملیات نظامی علیه داعش در وادی الشای واقع در استان کرکوک، 23 داعشی را به قتل رساندند.

احمد الحمدانی کارشناس امور عراق در این باره گفت که افزایش حجم حملات داعش در شرایط کنونی و پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش قابل پیش بینی بود.

او اضافه کرد که البته نمی توان گفت که این حملات تا الان خارج از کنترل بود یا اینکه بر پرونده امنیتی اثر گذاشته است به خصوص که بیشتر این حملات بر مناطق دوردست متمرکز بوده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "اقدامات جدید ارتش و الحشد الشعبی عراق برای مقابله با بقایای داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات جدید ارتش و الحشد الشعبی عراق برای مقابله با بقایای داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید